301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
21 Temmuz 2019 - Pazar 11:07 Bu haber 1730 kez okundu
 
KAHEV ile eğitim melekleri bir arada
Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı (KAHEV), Antalya Şehir Kulübü’nde tanışma toplantısı gerçekleştirdi. Etkinlikte konuşan KAHEV Yönetim Kurulu Başkanı Demet Beşer, eğitime desteğin her zaman sürmesi gerektiğini söyledi.
Eğitim Haberi
KAHEV ile eğitim melekleri bir arada

Türkiye’nin dört bir yanında görev yapan kadın tıp ve diş hekimlerinin eğitime destek amacıyla yola çıkarak kurdukları Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı (KAHEV), Antalya’da tanışma toplantısı düzenledi.  ‘Şifa veren ellerden kalem tutan ellere’ sloganıyla hızla büyüyen KAHEV, gecede eğitime destek için bağış topladı. Antalya Şehir Kulübü’nde gerçekleşen organizasyona emekli doktor olan CHP Antalya Eski Milletvekili Mustafa Akaydın da katıldı. Vakfın yönetiminde yer alan isimler ‘O bir KAHEV meleği’ yazılı tişörtleri ile dikkat çekti.

 

SOSYLAL MEDYADA BAŞLADI

Eğitimin önemine dikkat çeken KAHEV Yönetim Kurulu Başkanı Demet Orhan Başer, vakıf hakkında bilgilendirme yaptı. Beşer, vakfın her ilde çalışmalarını olduğunu söyleyerek Antalya’da çok güçlü bir yapılanmalarının mevcut olduğunu belirtti. Bu duruma nasıl geldiklerini en baştan anlatan Beşer, 2017 yılında sosyal medya platformunda bir araya gelerek maddi imkânsızlıklar nedeniyle okuyamayan her yaş grubundan öğrenciye eğitim desteği vermeye başladıklarını söyledi. Ardından eğitimin farklı alanlarındaki projelere de destekler sağlayan bir oluşum haline gelen Kadın Hekimler Eğitime Destek Grubu, 2018 yılı itibariyle resmen tescil olarak KAHEV adıyla vakıf olarak faaliyete geçti.

 

EĞİTİME TAM DESTEK

Beşer, “Bugüne kadar yaptığımız işleri sayacak olursak, 50’ye yakın devlet okuluna kütüphane kurduk, kitaplarını temin ettik. Türkiye’de 3 robotik laboratuar yaptık. Devlet okullarına müzik ve resim atölyeleri oluşturduk. Bunun dışında okul boyama projelerimiz sürüyor. Gelecek ay içerisinde de Antalya’da bir okulumuzu boyayacağız. Eğitime desteklerimiz her daim sürecek” ifadelerine yer verdi.

 

GECEYE UCİM DOKUNUŞUNU

Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği (UCIM), geceye damga vuran dokunuşu yaptı. Saadet Öğretmen eşliğinde salona gelen UCİM gönüllüleri, çocuk istismarı vakalarını unutmamaları, sürekli gündemde tutmaları için organizasyonda bulunan herkesin bileğine mavi kurdele bağladı. 

Hazel Berkalp

 

 

 

 

Kaynak: Editör: Hazel BERKALP
Etiketler: KAHEV, ile, eğitim, melekleri, bir, arada,
Yorumlar
Haber Yazılımı