301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber
04 Şubat 2021 - Perşembe 12:16 Bu haber 20 kez okundu
 
“Kutuplaşma onların en büyük stratejisi”
İYİ Partili Ahmet Aydın, AKP’nin her geçen gün seçmeninden uzaklaştığını belirterek, “Boğaziçi olayları başladığında ilk düşüncem, ‘bu kasti hareket kararsız seçmeni büyük oranda dağıtmak adına olabilir mi?’ diyeydi. Kutuplaşma onların en büyük stratejisi” dedi
Siyaset Haberi
“Kutuplaşma onların  en büyük stratejisi”

  İYİ Partili Ahmet Aydın, Boğaziçi Üniversitesi’nde yaşanan olayların büyümesinin AKP’nin en büyük ve son çare kartı olduğunu iddia etti. Aydın, kutuplaşmanın AKP’nin en büyük stratejisi olduğunu ifade ederek, “Boğaziçi Üniversitesi’nde tamamen bilerek yapılan rektör ataması sonrası eylemlere LGBT, Kabe ile dalga geçen çizim, terör örgütlerinin karışması durumu AKP’nin açtığı en ağır karttır. Başta ekonomi olmak üzere birçok olay seçmenini partisinden uzaklaştırdı. Mıknatıs etkisi için bu olayların büyümesi AKP’nin en büyük ve son çare kartıydı. Boğaziçi olayları başladığında ilk düşüncem, bu kasti hareket kararsız seçmeni büyük oranda dağıtmak adına olabilir mi diyeydi. Kutuplaşma onların en büyük stratejisi” dedi.

  Baskın seçim geliyor

  İktidarın baskın seçime kılıf aradığını da hatırlatan Aydın, “Reform, yeni anayasa muhabbetleri geçerken meclis dağılımına göre anayasa değiştirecek sayıyı geçin, referanduma götürecek çoğunluğu sağlamak bile imkansıza yakın duruyor. ’Kıymetli vatandaşlarım, meclis anayasa değişimi için uzlaşamamıştır ve çalışamaz hale gelmiştir. Ülkemizde seçimlerin yenilenmesi elzem hale gelmiştir’ açıklaması yakındır. Anayasa değişim süreci, erken seçim (baskın seçim) kararı için iktidara büyük bir kılıf olacaktır” diye konuştu.

  Kubilay ELDEMİRCİ

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Kutuplaşma, onların, , en, büyük, stratejisi”,
Yorumlar
Haber Yazılımı