301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber
25 Şubat 2021 - Perşembe 17:52 Bu haber 21 kez okundu
 
Muratpaşa'da ders zili yeniden çalıyor
MURATPAŞA Belediyesi'nin Zeytinköy, Ermenek ve Memurevleri mahallelerinde bulunan destek eğitim kurs merkezleri, 1 Mart Pazartesi'den itibaren yüz yüze eğitime başlıyor. Bu yıl, Liselere Geçiş Sınavı'na (LGS) hazırlanan 8'inci sınıf öğrencilerinin kabul edildiği merkezlerde tüm hazırlıklar tamamlandı
Gündem Haberi
Muratpaşa'da ders zili yeniden çalıyor

Antalya'da, Muratpaşa Belediyesi'nin ilk ve ortaokul öğrencilerinin sosyal ve bilişsel gelişimlerini destekleyerek eğitimde fırsat eşitliği sağlamak için attığı en önemli adımlardan biri olan destek eğitim kurs merkezleri 1 Mart Pazartesi yeniden açılıyor.

Zeytinköy, Ermenek ve Memurevleri mahallelerinde bulunan merkezlere, bu eğitim yılında pandemi dolayasıyla sadece, LGS'ye hazırlanan 8'inci sınıf öğrencileri kabul edildi. 24 kişilik sınıf kapasitelerinin 14 öğrenciye düşürüldüğü merkezlere bu yıl 110 öğrencinin kaydı yapıldı. Geçen yıl 21 Eylül'de ilk ders zilinin çaldığı merkezler, Milli Eğitim Bakanlığı'nın açıkladığı covid-19 önlemleri çerçevesinde kasım ayında kapatıldı.

ROTARYENLERDEN DESTEK

Pazartesi günü yeniden açılacak merkezlerde tüm hazırlıklar kapatılırken Olimpos Rotary Kulübü üyeleri de Zeytinköy Destek Eğitim Kurs Merkezi'ni ziyaret ederek öğrencilere temizlik ve hijyen kiti hediye etti. Olimpos Rotary Kulüp Dönem Başkanı Kerim Tükenmez ve rotaryenler, Zeytinköy Rotary Toplum Birliği projesi çerçevesinde destek eğitim kurs merkezi öğrencilerinin ailelerine temizlik ve hijyen kitlerini teslim etti. 

BAŞARI GELENEĞİ

Muratpaşa Belediyesi'nin destek eğitim kurs merkezleri, kurulduğu günden bu yana TEOG'la başlayan ve LGS'yle devam eden sınavlarda önemli başarılara imza attı. Liselere geçiş sınavının TEOG olarak uygulandığı dönemde yüzde 100'lük başarıya ulaşan merkezler, 2018'de ilk kez uygulanan LGS'de yüzde 91'lik başarı sağladı. 2019'da ise başarısını yüzde 98.7'ye çıkaran destek eğitim kurs merkezleri, pandemi nedeniyle yüz yüze eğitimin yapılmadığı 2019-2020 eğitim yılında ise sınava hazırladığı 184 öğrencisinden 18'ini yüzde 10'lik dilim içinde yer almasını sağlarken onlara Adem Tolunay Anadolu Lisesi, TOBB Fen Lisesi gibi Antalya'nın en başarılı okullarının kapılarını açtı.

 

Kaynak: (DHA) - Demirören Haber Ajansı Editör: Halil BÜYÜKAYHAN
Etiketler: Muratpaşa'da, ders, zili, yeniden, çalıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı