301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber
15 Aralık 2020 - Salı 17:00 Bu haber 21 kez okundu
 
“Yetimin hakkını yedirmeyiz”
CHP Antalya Milletvekili Cavit Arı, 2021 yılı bütçe görüşmelerinde yaptığı konuşmada yatırıma değil kazıklanmaya karşı olduklarını belirterek, “Sadece bu yıl devlet tarafından yapılabilecek 5 şehir hastanesi parası kira olarak ödendi. Daha ne israflar. Yetimin hakkının yenmesine karşıyız. Yazıktır, günahtır” dedi
Siyaset Haberi
“Yetimin hakkını yedirmeyiz”

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya Milletvekili Cavit Arı, 2021 yılı bütçe görüşmelerinde Sağlık Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bütçesi görüşmelerinde grup adına yaptığı konuşmada yatırıma karşı olmadıklarını, karşı oldukları şeyin kazıklanma olduğunu söyledi.

 

  “Kazıklanmaya karşıyız”

 

  2021 yılı bütçesini eleştiren Arı, “Biz yatırıma karşı değiliz, kazıklamaya karşıyız. Yetimin hakkının yenmesine karşıyız. Sadece bu yıl devlet tarafından yapılabilecek 5 şehir hastanesi parası kira olarak ödendi. Daha ne israflar. Yazıktır, günahtır. Bu bütçe esnafına çiftçisine bu dar zamanda karşılıksız destek vermeyenlerin, halkına sabır öğütlerken şatafattan geri kalmayanların bütçesidir” dedi.

 

  “Tam bir soygun sistemi”

 

  Arı, Sağlık Bakanlığı bütçe görüşmelerinde de çok sert eleştirilerde bulundu. Konuşmasında şehir hastanelerinin kamu kaynakları ile yapılması gerektiğini ifade eden Arı, “Kamu özel sektör işbirliği projelerinden artık vazgeçilmelidir. Çünkü tam bir soygun sistemi. Sadece bu yıl şehir hastanelerine 5 milyar ödendi. Bu para 5 tane kamu tarafından yapılacak şehir hastanesi demektir. Antalya'da kamu kaynağı ile yapılacak şehir hastanesinin ihalesinin iptal edildiğini öğrendik. Bu işin takipçisi olacağız. Şehir hastanesinin ihalesi yapılmalı ve Antalya'ya kazandırılmalıdır. Ayrıca en çok ihtiyaç olan Manavgat Devlet Hastanesi’ni de yapılıncaya kadar gündemde tutmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

  Halil BÜYÜKAYHAN

Kaynak: Editör: Halil BÜYÜKAYHAN
Etiketler: “Yetimin, hakkını, yedirmeyiz”,
Yorumlar
Haber Yazılımı