Yazı Detayı
16 Ocak 2019 - Çarşamba 09:57 Bu yazı 7910 kez okundu
 
AKLIM ALMIYOR!
Ramazan DOĞAN
 
 

Gün geçtikçe yerel seçimler bir adım daha yaklaşmaktayız. Seçime giren parti ve adaylara başarılar diliyorum. İnşallah seviyeli bir  demokratik yarış  olur. Bu temennileri dilerken de gelişmeleri yakından takip ettiğimiz zamanda bunun mümkün olmadığını da üzülerek görmekteyiz. İnşallah adaylar bu kavgadan uzak dururlar.

Bir  siyasi partin amacı nedir? Ülkenin yönetimine talip olup genelde veya yerelde milletimize hizmet etmek değil midir? Bu  günlerde siyasi partiler sanki millete hizmet etmek değil de oluşturdukları grupların adayının kazanması yönünde çaba gösteriyorlar. Şunu unutmamak gerekir ki eğer vatan haini değilse her partinin adayı bu ülkenin bireyi ve vatandaşıdır. Aday olmakta demokratik hakkıdır.

Şu veya bu partili olmak önemli değil mühim olan milletin menfaatleri doğrultusunda çalışıp hizmet etmesidir.

Partiler kendisinden olmayan fikirleri suçlarken veya eleştirirken daha seviyeli ve dikkatli olmaları gerekmez mi?

Büyük dava adamı yüzyılın alpereni Şehit Muhsin YAZICIOĞLU başkanımızın da dediği gibi unutmayalım ki “sel gider kumu kalır. Seçimler gelip geçicidir, seçim sonrası yüz yüze bakacak kadar mesafenizi koruyunuz.” Doğrusuda budur.

Unutmamamız gereken milli mücadele top yekûn omuz omuza vererek yapabilir. Bakınız seçimler yaklaşıyor ekonomik darboğazdan geçiyoruz ama kimse siyasi partilerin savurganlık için alacakları seçim yardımını almasın veya siyasi partiler bu yardımı almayalım, milletimizin sırtına yük bindirmeyelim diyen bir Allah’ın kulu yok. Bu yardımlar nereden çıkıyor? Bizlerin cebinden aldığınız vergilerle değil mi? Benim paramla bana neyin propagandasını yapacaklar bunu benim aklım almıyor.

Benim seçmenimize tavsiyem; fillerin kavgasında karıncaların ezilmemesidir. Her kim nasıl hizmet edecekse veya hizmet edeceğine inanıyorsa gönül rahatlığıyla tercihini yapmalı ve gerektiğinde hesabını sormalıdır.

Kısmen ölçülüde olsa kurbağayı yavaş yavaş ısıtmaya devam ediliyor. Her şey peder pey zamlanıyor. Her geçen gün bir öncekini aratıyor. Bunlara azda olsa bir çözüm üretmek iyi olmazmı? Halimiz ortada. Eskiden derlerdi ya kuru ekmek soğan yeriz diye…  artık kuru ekmek yerizde soğan için bir şeyler söylemek mümkün gözükmüyor. Bütün bunları göre göre insanlarımız nasıl aldanıyor aklım almıyor. İçinde olduğumuz ahvali ozanımızın şu dizeleri dile getiriyor;  

Mevlam gör diyerek iki göz vermiş
Bilmem ağlasam mı ağlamasam mı
Dura dura bir sel oldum erenler
Bilmem çağlasam mı çağlamasam mı

Yoksulun sırtından doyan doyana
Bunu gören yürek nasıl dayana
Yiğit muhtaç olmuş kuru soğana
Bilmem söylesem mi söylemesem mi

Mahsuni şerifim dindir acını
Bazı acılardan al ilacını
Pir sultanlar gibi dar ağacını
Bilmem boylasam mı boylamasam mı

 

Mevlam verdiği nimetleri hakkıyla kullanabilmeyi nasip etsin…

 
Etiketler: AKLIM, ALMIYOR!,
Yorumlar
Haber Yazılımı