26 Saat sonra bulundu

26 Saat sonra bulundu

ABONE OL
Ağustos 25, 2023 12:06
26 Saat sonra bulundu
25 Ağustos 2023
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ISPARTA’nın Yalvaç ilçesinde pazartesi sabahı erken saatlerde yaşadığı evden ayrılan Gülbahar Köse (91), 26 saat sonra evinin 10 kilometre uzağındaki Özgüney Köyü civarında bulundu.

Alzheimer hastası olduğu belirtilen Gülbahar Köse, Kızılca mahallesindeki oğlu Ahmet’e ait evden dün saat 08.30 sıralarında ayrıldı. Kendisinden haber alamayan yakınları güvenlik görevlilerinden yardım istedi. Çevrede ve arazide polis, jandarma ve mahalle muhtarının oluşturduğu gönüllü ekipler ile Köse’nin yakınları arama çalışması yaptı.

KÖYLÜLER İHBAR ETTİ

Özgüney köyü yakınlarında bahçeye çalışmaya giden köylüler, Köse’yi kendi halinde dolaşırken görüp jandarmaya haber verdi. Jandarma tarafından alınan kadın sağlık kontrolü sonrası ailesine teslim edildi. Mahalle muhtarı Soner Günay, “Gülbahar teyzeyi bulduğumuzda iyi durumdaydı. Kendisine, ‘Burada ne arıyorsun’ diye sorduğumuzda, ‘Bulgur ayıklamaya gidiyorum’ cevabını verdi. Evden çıktıktan sonra, eskiden Özgüney’e gittiğimiz ve şu an arazi yolu olarak kullanılan yoldan köye ulaşmış. Tahmin ediyorum geceyi de arazide geçirdi. Vatandaşlardan biri ihbar edince bulduk” dedi. (DHA)


HIZLI YORUM YAP