53 milyon Euro borçlanacak

ABONE OL
Ekim 15, 2023 13:32
15 Ekim 2023
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Büyükşehir Belediyesi ekim ayı meclisinde belediyenin deprem, sel ve orman yangınları operasyonlarında araç ve ekipman sağlaması amacıyla toplamda 52 milyon Euro kredi çekmesi, 2023 yılı bütçesine de giderlerin karşılanabilmesi için 1 milyar 452 milyon lira ek bütçe talebi kararları kabul edildi.

53 milyon Euro borçlanacak

Antalya Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda düzenlenen ve Muhittin Böcek’in katılmadığı Büyükşehir Belediye Meclisi ekim ayı toplantısı, meclis üyesi Mesut Kocagöz başkanlığında yapıldı. 29 maddenin görüşüleceği meclis CHP, AK Parti, MHP, İYİ Parti ve SP grup üyelerinin katılımıyla başladı. Görüşülen maddeler arasında yer alan Büyükşehir Belediyesi’nin deprem, sel ve orman yangınları operasyonlarında araç ve ekipman sağlaması amacıyla 14 milyon Euro, Antalya Su ve Atıksu İdaresi Genel Müdürlüğü’nün alt yapıların yeşil ve dayanıklı şekilde ıslah edilmesi, yeniden yapılması, belediyelerin dayanıklılığının güçlendirilmesine yönelik önlemler için 28 milyon Euro, aynı şekilde deprem, sel ve orman yangınlarında kullanılmak için araç ve ekipman sağlanması için 10 milyon Euro olmak üzere toplamda 52 milyon Euro, Dünya Bankası’ndan kredi çekilmesi maddesi oy çokluğuyla kabul edildi.

1 MİLYAR 452 MİLYON LİRA EK BÜTÇE

Gündemde yer alan bir başka maddede Büyükşehir Belediyesi’nin 2023 yılı bütçesinin personel giderleri, kamulaştırma ve kiralama giderlerine ait ödeneklerin yetersiz kalması sebebiyle ilave ödenek ihtiyacının karşılanabilmesi için 1 milyar 452 milyon lira ek bütçe talebi de oy çokluğuyla kabul edildi. Öte yandan Antalya Otobüsçüler Esnaf Odası’nın toplu taşıma esnafının maliyetleri karşılayamaması, akaryakıt fiyatlarındaki artışın devam etmesi ve yaşanan ekonomik krizden dolayı vatandaşların üzerine daha fazla yük binmemesi için destek artırım talebi doğrultusunda indirimli yolcu, öğrenci ve serbest yolcu başına ödenen 1 lira 80 kuruşluk tutarın, 3 liraya çıkarılması da oy birliğiyle kabul edildi. 29 maddenin oylandığı meclis 13 Kasım saat 14.00’da toplanmak üzere sonlandırıldı. (DHA)


HIZLI YORUM YAP