Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
Gündem Haber Girişi: 29.07.2022 - 18:00, Güncelleme: 29.07.2022 - 18:00

70’İnci yılında Türk-İş

 

70’İnci yılında Türk-İş

Türk-İş Antalya İl Temsilcisi ve Yol-İş Sendikası 1 No’lu Şube Başkanı Cemil Ünal, Türk-İş bağlı sendika Antalya şube başkanlarıyla, Türk-İş'in 70'inci yıl dönümü dolayısıyla basın mensuplarıyla bir araya geldi. İl temsilcisi Cemil Ünal, “Türkiye’de işçi, hak ve özgürlükleri adına elde edilen kazanımların altında bizim imzamız var.” dedi.
Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (TÜRK-İŞ) önümüzdeki pazar günü 70’inci yaşını kutlayacak. Türk-İş’in kurulumunun yıl dönümü sebebiyle basın açıklamasında bulunan Türk-İş Antalya İl Temsilcisi basın açıklamasında Türk-İş’in neler yaptığı ve neler yapacağı üzerinde durdu. Haklar Söz Konusu Olunca Yüzler Türk-İş’e Türk-İş’in kurulduğu günden bugüne ülke emekçilerine umut olduğunu söyleyen Antalya İl Temsilcisi Ünal, “Türk-İş'in tarihi Türkiye emek mücadelesinin, Türkiye işçi sınıfı mücadelesinin tarihi haline geldi. Yurdumuzun tüm çalışanları, emeklileri: yaşamını alın teri dökerek kazananları, hakları söz konusu olunca yüzünü Türk-İş'e döner. Çeşitli kesimlerden insanların Türk-İş’in ne yaptığını merak ediyor olduğunu ifade eden Ünal, “Türk-İş emek mücadelesine öncülük eder, yol gösterir. Yani Türk-İş bir nevi kar küreyicidir. Ülkemizde, işçi hak ve özgürlükleri adına elde edilen her kazanımında Türk-İş başrolü oynar. Türk-İş yeri gelir masada, yeri gelir alanlarda mücadele verir. Ülkemizde, işçi hak ve özgürlükleri adına elde edilen her kazanımında Türk-İş’in imzası vardır.” diyerek Türk-İş’in başarılarına dikkat çekti. İnsan onura yakışır yaşam için mücadele Cemil Ünal Türk-İş’in verdiği mücadelenin halk için olduğunu dile getirdiği konuşmasında, “Türk-İş'in verdiği mücadele, ‘kimse geçim sıkıntısı çekmesin, kimse çocuğunun önünde mahcup olmasın’ diyedir. Yani Türk-İş'in mücadelesi, herkesin insan onuruna yakışır bir yaşam sürmesi için verilen mücadeledir. Türk-İş, toplumsal huzurun, üretilen refahtan emekçilerin hakça pay almalarıyla mümkün olacağına inanır. Türk-İş, ‘işçinin, emekçinin evinde huzur olsun ki toplumun da huzuru olsun’ der.” ifadelerini kullandı. Yaşasın Türk-İş Türk-İş’in hiçbir zaman vatandaşın yüzünü kara çıkarmadığını savunan Ünal, “Türk-İş, sosyal adaleti savunur; birinin yiyip diğerinin bakmadığı, kıyametin kopmadığı yaşanır bir dünya için mücadele verir. Türk-İş, gerçek anlamda demokrasinin, işçilerin toplu sözleşmeli sendikal örgütlenmesiyle kurulacağını söyler. Onlarca yıla dayanan mücadele birikimiyle Türk-İş 70 yılı geride bıraktı. Onlarca yıl içinde buhranlı birçok dönemden geçen Türk-İş, örgütlü yüz binlerce üyesi ve yurdumuz emekçilerinin güveni sayesinde bugüne kadar geldi. Türk-İş yaşamını emeğiyle sürdüren hiç kimsenin başını öne düşürmedi, yüzünü kara çıkarmadı, bundan sonra da çıkarmayacak.  Yaşasın ekmek, barış, özgürlük mücadelemiz.  Yaşasın Türkiye işçi sınıfı. Yaşasın Türk-İş.” diyerek konuşmasını sonlandırdı. Melike SARIKAYA – Menekşe KARAKUŞ  
Türk-İş Antalya İl Temsilcisi ve Yol-İş Sendikası 1 No’lu Şube Başkanı Cemil Ünal, Türk-İş bağlı sendika Antalya şube başkanlarıyla, Türk-İş'in 70'inci yıl dönümü dolayısıyla basın mensuplarıyla bir araya geldi. İl temsilcisi Cemil Ünal, “Türkiye’de işçi, hak ve özgürlükleri adına elde edilen kazanımların altında bizim imzamız var.” dedi.

Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (TÜRK-İŞ) önümüzdeki pazar günü 70’inci yaşını kutlayacak. Türk-İş’in kurulumunun yıl dönümü sebebiyle basın açıklamasında bulunan Türk-İş Antalya İl Temsilcisi basın açıklamasında Türk-İş’in neler yaptığı ve neler yapacağı üzerinde durdu.

Haklar Söz Konusu Olunca Yüzler Türk-İş’e
Türk-İş’in kurulduğu günden bugüne ülke emekçilerine umut olduğunu söyleyen Antalya İl Temsilcisi Ünal, “Türk-İş'in tarihi Türkiye emek mücadelesinin, Türkiye işçi sınıfı mücadelesinin tarihi haline geldi. Yurdumuzun tüm çalışanları, emeklileri: yaşamını alın teri dökerek kazananları, hakları söz konusu olunca yüzünü Türk-İş'e döner. Çeşitli kesimlerden insanların Türk-İş’in ne yaptığını merak ediyor olduğunu ifade eden Ünal, “Türk-İş emek mücadelesine öncülük eder, yol gösterir. Yani Türk-İş bir nevi kar küreyicidir. Ülkemizde, işçi hak ve özgürlükleri adına elde edilen her kazanımında Türk-İş başrolü oynar. Türk-İş yeri gelir masada, yeri gelir alanlarda mücadele verir. Ülkemizde, işçi hak ve özgürlükleri adına elde edilen her kazanımında Türk-İş’in imzası vardır.” diyerek Türk-İş’in başarılarına dikkat çekti.

İnsan onura yakışır yaşam için mücadele
Cemil Ünal Türk-İş’in verdiği mücadelenin halk için olduğunu dile getirdiği konuşmasında, “Türk-İş'in verdiği mücadele, ‘kimse geçim sıkıntısı çekmesin, kimse çocuğunun önünde mahcup olmasın’ diyedir. Yani Türk-İş'in mücadelesi, herkesin insan onuruna yakışır bir yaşam sürmesi için verilen mücadeledir. Türk-İş, toplumsal huzurun, üretilen refahtan emekçilerin hakça pay almalarıyla mümkün olacağına inanır. Türk-İş, ‘işçinin, emekçinin evinde huzur olsun ki toplumun da huzuru olsun’ der.” ifadelerini kullandı.

Yaşasın Türk-İş
Türk-İş’in hiçbir zaman vatandaşın yüzünü kara çıkarmadığını savunan Ünal, Türk-İş, sosyal adaleti savunur; birinin yiyip diğerinin bakmadığı, kıyametin kopmadığı yaşanır bir dünya için mücadele verir. Türk-İş, gerçek anlamda demokrasinin, işçilerin toplu sözleşmeli sendikal örgütlenmesiyle kurulacağını söyler. Onlarca yıla dayanan mücadele birikimiyle Türk-İş 70 yılı geride bıraktı. Onlarca yıl içinde buhranlı birçok dönemden geçen Türk-İş, örgütlü yüz binlerce üyesi ve yurdumuz emekçilerinin güveni sayesinde bugüne kadar geldi. Türk-İş yaşamını emeğiyle sürdüren hiç kimsenin başını öne düşürmedi, yüzünü kara çıkarmadı, bundan sonra da çıkarmayacak.  Yaşasın ekmek, barış, özgürlük mücadelemiz.  Yaşasın Türkiye işçi sınıfı. Yaşasın Türk-İş.” diyerek konuşmasını sonlandırdı.
Melike SARIKAYA – Menekşe KARAKUŞ
 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve akdenizdeyeniyuzyil.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.