Akdeniz’de Cumhuriyet Sergisi

ABONE OL
Ekim 13, 2023 13:41
13 Ekim 2023
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kuruluşunun 100. Yılı 29 Ekim 2023 Özel Etkinlik Programı Çerçevesinde, 100. Yılında Türkiye Cumhuriyeti Sanat Sergisi düzenliyor.

Akdeniz’de Cumhuriyet Sergisi

Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nin her sene düzenlemiş olduğu “21. Geleneksel Cumhuriyet Sergisi ve Etkinlikleri” bu yıl 25 Ekim 2023 Çarşamba günü saat 15:00’da Güzel Sanatlar Fakültesi Sergi Salonunda gerçekleştirilecek. “100. Yılında Türkiye Cumhuriyeti” başlıklı serginin küratörlüğünü Doç. Umut Kayapınar ve Dr. Öğr. Üyesi Selda Özturan üstleniyor.

  1. YILA ÖZEL PROJE VE ETKİNLİKLER

Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sibel Paşaoğlu, Cumhuriyetimiz kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyetin ilanının 10. Yılı kapsamında gençlere hitaben yaptığı konuşmasında “Türk Milleti! Ebediyete akıp giden her on senede, bu büyük millet bayramını daha büyük şereflerle, saadetlerle huzur ve refah içinde kutlamanı gönülden dilerim. Ne mutlu Türk’üm diyene!” sözünü hatırlatarak, bu tarihi mirasa ulusal birlik ve gururla sahip çıkmak amacıyla etkinlikler planladıklarını anlattı.

GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ 25. YILINI KUTLUYOR

Bu yılın aynı zamanda Güzel Sanatlar Fakültesi’nin de 25. yıl dönümü olduğunu hatırlatan Prof. Dr. Sibel Paşaoğlu, “Bu yılın önemine binaen Rektörlüğümüz himayelerinde 2023-2024 Akademik yılı içerisinde, Türkiye Cumhuriyetinin 100. Yılı ana başlığı altında, Cumhuriyet ve sanat alanındaki ilkler, plastik sanatlara, müzik, kadın, nevruz, gençlik gibi Cumhuriyetle ilişkilendirdiğimiz alt başlık ve güncel temalar çerçevesinde uluslararası jürili karma sergiler, heykel sempozyumu, paneller ve müzikal dinletiler gibi çok sayıda etkinlik düzenlemeyi planlıyoruz. Sergimiz geniş bir takvime yayılan çok sayıdaki etkinliğin bir ilk adımı olarak görülmelidir.” ifadelerini kullandı.

CUMHURİYET ÖNCESİ VE SONRASINDA KADIN VE SANAT KONFERANSI

Akdeniz Üniversitesi’nde Cumhuriyetin 100. Yılında “Cumhuriyet Öncesi ve Sonrasında Kadın ve Sanat” Konferansı düzenlenecek. Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından Cumhuriyetin 100. ve Güzel Sanatlar Fakültesi’nin 25. kuruluş yıllarını kutlamak üzere çeşitli sanat etkinlikleri planlandı. Bu kapsamda Cumhuriyet Öncesi ve Sonrasında Kadın ve Sanat konulu konferans sanatseverlerin ilgisine sunulacak. Minyatür sanatçısı Günseli Kato’nun konuşmacı olarak katılacağı konferans 25 Ekim 2023 Çarşamba günü saat 13.00’de Akdeniz Üniversitesi Atatürk Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek. AÜ-Bülten


HIZLI YORUM YAP