Aksu meclisinden Filistin’e destek

Aksu meclisinden Filistin’e destek

ABONE OL
Kasım 2, 2023 17:11
Aksu meclisinden Filistin’e destek
2 Kasım 2023
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Aksu Belediyesi Kasım ayı olağan meclis toplantısı yapıldı. Toplantıda; İsrail’in Filistin’e yaptığı zulüm şiddetle kınanarak, ortak bir bildiri yayınlandı.

Aksu meclisinden Filistin’e destek

Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin’in başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda; mecliste üyesi olan tüm parti grupları ve bağımsızlar adına ortak bir bildiri okundu. Saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı okundu. Bildiride; İsrail’in Filistin’e saldırısı şiddetle kınanırken, İsrail’in insanlık suçu işlediğine vurgu yapıldı. Meclis salonunda Aksu İlçe Müftülüğünden uzman vaiz Musa Kazım Demir de Filistin için dualar okudu.

Grup konuşmalarının ardından konuşan Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin de İsrail’in tek taraflı katliam yaptığını, silahsız, masum insanlara saldırdığını söyledi. Yüzlerce masum çocuk öldürülürken alınması gereken dersler olduğunu dile getiren Başkan Şahin, “Filistin halkının elinde silah bile yok. İsrail katliam yapıyor. Yapılanları kınıyoruz. Bu ülkeyi Atatürk’ün dediği gibi muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak için çalışıyoruz. Bunun için teknolojide ilerledik. Ekonomi ve savunma sanayinde daha yukarılara çıkmamız gerekiyor. Savaşlardan herkes iyi bir ders çıkarmalı. Filistin’de akan kan son bulmalı.” dedi.

Mecliste gündem maddeleri görüşülürken; kamu görevlilerine yönelik mali ve sosyal haklara ilişkin 2024 ve 2025 yıllarını kapsayan toplu iş sözleşmesi, sosyal denge tazminatı sözleşmesi görüşmelerinin yapılması ve sözleşmenin imzalanması için Başkan Şahin’e yetki verildi. Aksu Belediyesi-Bülten


HIZLI YORUM YAP