Alevilerden başkanlara temizlik sitemi

Alevilerden başkanlara temizlik sitemi

ABONE OL
Eylül 20, 2023 11:36
Alevilerden başkanlara temizlik sitemi
20 Eylül 2023
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cemevleri, Alevi inançlarına sahip olan toplulukların ibadet ve toplumsal etkinliklerini gerçekleştirdiği yerler olurken Alevi inançlarının bir merkezi olarak kabul edilir.

Belediyeler, cemevlerinin temizlik ve bakımını üstlenerek bu toplulukların ibadetlerini daha rahat ve sağlıklı bir şekilde gerçekleştirmelerine yardımcı olurlar. Bu hizmetler arasında genellikle cemevi binasının genel temizliği, çevre düzenlemesi, tadilat işleri ve güvenlik önlemleri yer alır.

Alevi Kültür Dernekleri Döşemealtı Şube Cemevi başkanı Ergün Kurt, camilerin temizlik ve bakım gibi işlerinin belediye tarafından yapılırken Döşemealtı Cemevi’nin temizliğinin belediyeler tarafından yapılmamasını eleşirdi.

Ergün Kurt, “Biz inanç merkezlerimizin temizliğini ve bakımını canlarımızla kendimiz yaparız. Sağolsun Belediye Başkanlarımız camilerin temizliğini ve bakımını yapıyor ama bizlerin inanç merkezimiz olan Cemevlerimizin ve Derneklerimizin temizliğini ve bakımını yapmıyor. Kendilerine, bizlere ve inancımıza gösterdikleri ilgi, alaka ve saygıdan dolayı teşekkür ediyoruz” ifadeleri ile tepkisini ortaya koydu.

Haber: Çiler İLTUŞ


HIZLI YORUM YAP