ALKÜ’de Kibyra Protokolü imzalandı

ALKÜ’de Kibyra Protokolü imzalandı

ABONE OL
Ekim 6, 2023 14:13
ALKÜ’de Kibyra Protokolü imzalandı
6 Ekim 2023
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ), Gölhisar Kaymakamlığı ve Gölhisar Belediyesi ile karşılıklı iş birliği protokolü imzaladı

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi, Burdur Gölhisar Kaymakamlığı ve Gölhisar Belediyesi arasında Kibyra Antik Kenti için protokol imzalandı. Protokol metni; ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Kenan Ahmet Türkdoğan, Gölhisar Kaymakamı Kadir Ulusoy ve Gölhisar Belediye Başkanı İbrahim Sertbaş arasında imzalandı. Protokol, Gölhisar Kaymakamlığı, Gölhisar Belediye Başkanlığı ve Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi arasında Kibyra Antik Kenti tanıtım ve markalaşma çalışmaları çerçevesinde; Kibyra Antik Kenti kazıları esnasında ve daha öncesinde elde edilmiş eserlerin kültür turizmine dayalı hediyelik eşya ölçülerinde tasarlanması ve üretilmesi çalışmalarını düzenliyor. Protokolde ayrıca, Kibyra Antik Kentinin tanıtımını hedefleyen festival ve sanatsal etkinliklerin organizasyonlarında kültür-sanat etkinliklerinin düzenlenmesi noktasında karşılıklı iş birliği içinde olabilecekler. Öte yandan, Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi öğrenci ve personelinin proje kapsamında, Kibyra Antik Kenti’ne ücretsiz giriş hakkı ve bunun yanında yapacak oldukları hediyelik eşya alımlarında indirimden yararlanabilecek.
Protokol töreninin ardından Kaymakam Kadir Ulusoy, Rektör Türkdoğan’ı ağırlamaktan mutluluk duyduklarını ifade etti. Rektör Türkdoğan da, kurumlarla iş birliği içinde olacaklarını birlikte güzel çalışmalar yürüteceklerini kaydetti. Rektör Türkdoğan, “Bugün Gölhisar Kaymakamı Kadir Ulusoy ile bir araya gelerek Kibyra Antik Kenti’ndeki çalışmalara ilişkin düzenlenecek projeler ile ilgili protokol anlaşması imzaladık. Kendilerine nazik misafirperverliği için teşekkür eder, çalışmalarında başarılar dilerim. Projeye katkıları olan ALTSO MYO Müdürü Doç. Dr. Eray Bayramol ile Öğretim Görevlisi Serdar Aslan ve Kibyra Antik Kenti Kazı Başkanı Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Öğretim Üyesi Doç. Dr. Şükrü Özdoğru’ya teşekkür ederim.” dedi.
ALKÜ-Bülten


HIZLI YORUM YAP