Altınova’nın yüzü gülüyor

Altınova’nın yüzü gülüyor

Altınova’da, ev ziyaretlerinde bulunan Başkan Hakan Tütüncü, “Gittiğim evlerde, bölgeye geçen hafta verdiğimiz yeni emsal ve ilave imar hakları müjdesinin Altınovalı hemşehrilemizde meydana getirdiği sevinci gördüm. Hemşehrilerimizin gönülleri şenlenmiş. Çok mutlu oldum.” dedi.

ABONE OL
Mart 30, 2023 19:26
Altınova’nın yüzü gülüyor
13 Aralık 2018
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 35 yıla yakın süren imar problemini çözdüğü Altınova’da, bölge sakinlerinin yeni imar hakları taleplerini de Antalya Büyükşehir Belediyesi ile karşılıyor.

Başkan Hakan Tütüncü, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ile geçtiğimiz hafta bölgede düzenlenen toplantıda; Altınovalılara, yeni imar hakları ve emsal artışı müjdesini vermişti.
Antalya Büyükşehir Belediyesi, bölgedeki talepler doğrultusunda Altınova bölgesinde toptan ticaret alanları ve merkezle bütünleşecek ticaret alanlarının, ticaret alanı ve toplu işyerlerine dönüştürülmesi ilişkin 1/5000 ölçekli nazım imar planı değişikliği hazırladı.

Altınova’ya emsal bonusu 
Plan değişikliği ile Altınova’nın imar planları tamamlanan kuzey ve güney kısımlarındaki, ‘toptan ticaret alanı ve merkezle bütünleşecek ticaret alanları’, ‘toplu işyerleri ve ticaret alanına dönüştürüldü.
Ticaret ve toplu işyerleri alanlarında minimum parsel büyüklüğü 2 bin m2 olacak. Bu alanların emsali, 0.60’dan 0.80’e çıkarıldı. Yeni planda ticaret ve toplu işyerleri alanlarında emsal, 2 bin-10 bin m2 arası parsellerde 0.80, 10 bin-20 bin m2 parsellerde 1.00, 20 bin m2 ve üzeri parsellerde ise 1.20 oldu.
İmar planı değişikliği ile konut parsellerinin 0.60 olan emsali de 0.80 çıkarıldı.

“Altınova’nın gönlü şenlenmiş”
Başkan Hakan Tütüncü de yeni imar hakları müjdesinin verildiği toplantının ardından bölgede ev ziyaretlerinde bulundu. Tütüncü, gittiği evlerde Altınovalıların, emsal artışı dolayısıyla yaşadıkları sevinci gördü.
Tütüncü, ziyaretlerin ardından şu değerlendirmeyi yaptı: “Altınova'ya sözümüz vardı. Çalıştık ve çok müjdeler verdik. Yeni emsaller ve ilave imar hakları Altınovalıları sevince boğdu.  Altınova için geçen hafta verdiğimiz imar müjdelerinin ortaya çıkardığı büyük sevinç tarifsiz. Hemşehrilerimizin gönülleri şenlenmiş. Çok mutlu oldum. Gezdiğimiz evlerde geçtiğimiz hafta Altınova ile ilgili verdiğimiz imar müjdelerinin meydana getirdiği sevinci görmek ayrı mutluluk vesilesi. Altınova’nın imar planını biz, tamamladık. Yeni emsal haklarıyla Altınova’yı çok daha değerli kıldık.  Altınova’da güzel ticaret merkezleri, konutlar yükselecek.  Hem çocuklar hem büyükler çok daha güzel ortamlarda yaşayacaklar.”
Bölge sakinleri de yeni imar haklarından dolayı Başkan Hakan Tütüncü’ye ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’e teşekkür etti.
Altınova bölgesinde toptan ticaret alanları ve merkezle bütünleşecek ticaret alanlarının, ticaret alanı ve toplu işyerlerine dönüştürülmesi ilişkin 1/5000 ölçekli nazım imar planı değişikliği, Büyükşehir Belediye Meclisi’nin geçtiğimiz Salı günü gerçekleştirilen toplantısında gündeme alınarak, görüşüldü.

Haber Merkezi


HIZLI YORUM YAP