Anıt mermer taşı denize indirildi

ABONE OL
Kasım 3, 2023 14:07
3 Kasım 2023
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhuriyet’in kuruluş değerlerini canlı ve güçlü tutmaya olan kararlılıkla Atatürk siluetli 7 metre boyunda 700 kilo ağırlığında olan anıt mermer taşı, QTerminals Antalya Limanı’ndan yola çıkarak Düden Park’ta denize indirildi.

Anıt mermer taşı denize indirildi

QTerminals Antalya Genel Müdürü Özgür Sert, “Bu anlamlı günün anısına Atatürk siluetli 7 metre boyunda 700 kilo ağırlığında mermer taşını denize indirdik. Cumhuriyet, demokrasinin en güçlü teminatıdır. Bu değerleri korumak ve yaşatmak hepimizin sorumluluğundadır. Ben bugün bu güzel günde etkinliğimize katılan tüm arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Cumhuriyet’in değerlerine sahip çıkmak için elimizden geleni yapacağız” açıklamalarında bulundu.

Atatürk siluetli 7 metre boyunda 700 kilo ağırlığında olan anıt mermer taşı QTerminals Antalya Limanı’ndan yola çıkarak Düden Park’ta denize indirildi. Geleceğimiz olan çocukların yazmış olduğu cumhuriyet dilekleri kapsülün içine yerleştirilerek suya gömüldü. Antalya Valiliği ve Antalya Gençlik ve Spor il Müdürlüğünün Cumhuriyetimizin 100. Yılı etkinlikleri kapsamında; T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı katkılarıyla, Q Terminals Antalya ve Akdeniz Yelken Spor Kulübü paydaşlığında 100. Yıl Cumhuriyet Kupası Yelken Yarışları gerçekleştirildi. 100. Yıl Cumhuriyet Kupası Yelken Yarışları ile Cumhuriyetin kuruluş yıl dönümü gurur ve sevinç ile anıldı, etkinliğin son günü final töreni gerçekleştirildi ve sporculara plaketler teslim edildi.

QTerminals Antalya Genel Müdürü Özgür Sert, “Bu anlamlı günün anısına Atatürk siluetli 7 metre boyunda 700 kilo ağırlığında mermer taşını denize indirdik. Cumhuriyet, demokrasinin en güçlü teminatıdır. Bu değerleri korumak ve yaşatmak hepimizin sorumluluğundadır. Cumhuriyet’in değerlerine sahip çıkmak için elimizden geleni yapacağız” açıklamalarında bulundu. QTerminals-Bülten


HIZLI YORUM YAP