Antalya Akvaryum kimlere ücretsiz oldu?

Antalya Akvaryum kimlere ücretsiz oldu?

ABONE OL
Ağustos 22, 2023 09:46
Antalya Akvaryum kimlere ücretsiz oldu?
22 Ağustos 2023
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Antalya Akvaryum ücretlerinin artmasından dolayı vatandaş indirimlerden yararlanmak için “Antalya Akvaryum kimlere ücretsiz” bilgilerini araştırıyor. Antalya Akvaryum yaz tatilinde en çok ziyaret edilen popüler mekanların başında geliyor. Haberimizde bu bilgileri derledik.

Antalya Akvaryum kimlere ücretsiz?

Antalya Akvaryum’a giriş ücreti yetişkinler için 38 USD, çocuklar için 28 USD’dir. Ancak ülkemizin ekonomik durumu ve vatandaşlarımızın alım gücü değerlendirilerek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye Cumhuriyeti içerisinde ikamet eden tüm Türkiye vatandaşlarına özel kampanyalar ve indirimler yapılmaktadır.

Akvaryum öncelikle 0-3 yaş arasında bulunan çocuklar için ücretsizdir. Ama, 37 aylıktan gün almış ve üzeri çocuklar ücrete tabi tutulur. 3 ile 12 yaş arası çocuklar için indirimli ücret fiyatlandırma kampanyaları mevcuttur.

Antalya Akvaryum kimlere ücretsiz kategorisine engelli bireylerde dahildir.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın açıklamasına göre; engel seviyesi, yüzde 40-59 (3. Derece), yüzde 60-79 (2. Derece), yüzde 80 ve üzeri (1. Derece) engellilik düzeyine sahip ve engelli kimlik kartına sahip kişiler ayrıca bir refakatçileri dahil “Engelli İndirimi” uygulanır. Tek başına yardımsız hareket edemeyen, kollarından veya bacaklarından birini kaybetmiş, ileri derecede görme veya zihinsel engeli olan, tekerlekli sandalyeye bağlı bireyler için yılın 365 günü ücretsiz fırsat sağlanır.

Akvaryumdan ücretsiz olarak şehit ve gazi yakınları da faydalanmaktadır. Bunun için şehit yakınları durumlarını geçerli kılan bir kimlik kartı ile beyan etmeli ve gazilerin kendisi ile gazi yakını kartı olan yakını bu durumda yılın 365 günü akvaryumdan ücretsiz olarak faydalanabilir.

En az 15 kişi şeklinde tek elden ödeme yapılıp ve faturalandığı durumlarda özel grup indirimleri yapılmaktadır. Yine aynı şekilde en az 15 öğrenci olması şartıyla okul gruplarına özel öğrenci tarifleri uygulanmaktadır. Bireysel tekli girişlerde öğrenci, öğretmen ve kamu çalışanları için indirim veya özel bir fiyatlandırma uygulaması bulunmamaktadır.

Canlıların yanı sıra uçakların, gemilerin ve denizaltıların gerçek boyutlu enkazlarını içerir.

Gemilerin ve denizaltıların gerçek boyutlu enkazlarını içeriyor

Antalya’nın merkezinde yer alan bu tesis, Konyaaltı Plajı’na 70 metre mesafededir. 2012 yılında ziyarete açılan akvaryum, eşsiz su altı dünyasıyla ziyaretçilerini büyülüyor. Merkezde bulunan tünel akvaryum 131 metre uzunluğunda ve 3 metre genişliğindedir. Canlıların yanı sıra uçakların, gemilerin ve denizaltıların gerçek boyutlu enkazlarını içerir.

Aynı zamanda dünyanın en uzun ve en büyük cam tüneline sahiptir. Bu tünel, ziyaretçilerin deniz yaşamının inanılmaz dünyasını ilk elden deneyimlemelerini sağlayarak, kendilerini su altındaymış gibi hissetmelerini sağlıyor. Akvaryum, ziyaretçilere muhteşem su altı dünyasını keşfetme ve deniz yaşamı hakkında bilgi edinme fırsatı sunan popüler bir turistik cazibe merkezidir.

Antalya Akvaryum giriş ücreti 2023 ne kadar?

“Antalya Akvaryum giriş ücreti 2023” aşağıdaki şekildedir:

Akvaryum içerisinde gezilecek bölümlere göre fiyatlandırma yapılmaktadır.

  • Akvaryum giriş fiyatı: 292.90 TL
  • 12 yaşından küçük çocukların giriş ücreti: 211.90 TL
  • Akvaryum ve Kar Dünyası giriş ücreti: 423.00 TL
  • 12 yaşından küçükler için giriş ücreti: 329.00 TL
  • Akvaryum ve Face2Face giriş ücreti: 396.00 TL
  • 12 yaşından küçük çocuklar için giriş ücreti: 297.00 TL
  • Akvaryum ve WildPark giriş ücreti: 405.00 TL
  • 12 yaşından küçük çocuklar için giriş ücreti: 306.00 TL

DENİZ


HIZLI YORUM YAP