Antalya en kolay ulaşılabilen kent

Antalya en kolay ulaşılabilen kent

ABONE OL
Eylül 22, 2023 15:54
Antalya en kolay ulaşılabilen kent
22 Eylül 2023
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Ali Bahar, “Antalya bugün uluslararası havayolu ile en kolay ulaşılabilen iki şehrinden bir tanesi. Dünya ile entegre olabilmiş bir şehir ama karayolu konusunda aynı avantajdan bahsedemeyiz” dedi
ATSO Başkanı Ali Bahar, Serik’te ziyaretlerde bulundu, ATSO Temsilciliğinde üyelerle bir araya geldi. Bahar, Serik’te ilk programını Serik Kaymakamı Cemal Şahin’i makamında ziyaret ederek gerçekleştirdi. Ziyaret sırasında Serik Belediye Başkanı Enver Aputkan ile ATSO Başkan Yardımcısı Fatih Kabadayı da hazır bulundu. Bahar, buradaki ziyaretin ardından ATSO Serik Temsilciliği binasına geçerek üyelerle bir araya geldi. Toplantıda Bahar’a Serik temsilcileri Görkem Ulutaş ile Hasan Emrah Yavuz eşlik etti.
‘SERİK’E BİR BORCUMUZ VAR’
Burada üyelerle istişarelerde bulunan Bahar, “Kaymakam ve Belediye Başkanımızı ziyaret ettik. Birlikte neler yapabileceğimiz konuşunda fikir alışverişinde bulunduk. Sadece Antalya’nın merkez ilçelerinde değil diğer ilçelerde de oda olarak bir takım işler yapma konusunda istişarelerde bulunduk. Serik’e bir borcumuz var. Girdiğimiz seçimlerde büyük bir çoğunlukla arkamızdaydı. Herkese teşekkür ediyorum. Oda olarak ilk yemekli toplantımızı Korkuteli ilçesinden başlatıyoruz. İlçelerimize ne kadar önem verdiğimizi göstermek istiyoruz. Daha sonra Serik olmak üzere diğer ilçelere de gideceğiz. ATSO herkes tarafından sadece para alınan bir oda olarak görünse de biz o imajı yıkacağız. Üyelerimizin iyiliği için sıkı çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Her konuda destek vermeye oda olarak biz hazırız” dedi.
‘HER ORGANİZE SANAYİ İLE İLGİLENİYORUZ’
Gazetecilerin Serik ilçesi ‘Kocayatak Mahallesi’nde yapılması planlanan organize sanayi bölgesi için destek verecek misiniz’ sorusunu cevaplandıran Bahar, “Biz Antalya sınırları içerisinde her organize sanayi ile ilgileniyoruz. Serik’te de bu konuda her türlü desteği vermeye hazırız. Antalya organize sanayi bölgesinde elde ettiğimiz tecrübeleri Serik ve Korkuteli ilçesinde her türlü çabayı vermek istiyoruz” diye konuştu.
‘SERİK’TE DE YATIRIMLAR YAPMAYI DÜŞÜNÜYORUZ’
‘ATSO olarak Serik’e yatırım yapmayı düşünüyor musunuz’ sorusunu da Başkan Bahar, “Bazı ilçelerde okul ve sağlık kuruluşu gibi yatırımlarımız oldu. Serik’te de bu tür yatırımlar yapmayı düşünüyoruz” diye cevaplandırdı.
‘KARAYOLU KONUSUNDA AYNI AVANTAJDAN BAHSEDEMEYİZ’
‘Antalya – Alanya karayolundaki trafik yoğunluğu konusunda bir girişiminiz olacak mı’ sorusuna ise ATSO Başkanı Ali Bahar, şu yanıtı verdi: “Bu konudan üyelerimiz de şikayetçi. Eskiden turistler Alanya’dan Antalya Havalimanı’na 2 saatte gelirken şu anda 6-7 saatte geliyor ve 1 gününü kaybediyor. Bu yol artık bir çevre yolu olmaktan çıkarak şehir içi yolu oldu. Kuzey taratan bir çevre yolu planlandığını biliyoruz. Bunun için birlik ve beraberlik içerisinde olmalıyız. Hepimiz çalışmalıyız. Sadece oda olarak bizim çalışmamız yeterli değil. Trafik çok büyük bir sorun haline geldi. Şehrimiz çok çabuk büyüyor. Şehrin hızlı ve pratik çözümler üretilmesine ihtiyacı var. Antalya bugün uluslararası havayolu ile en kolay ulaşılabilen iki şehrinden bir tanesi. Dünya ile entegre olabilmiş bir şehir ama karayolu konusunda aynı avantajdan bahsedemeyiz. Çevre yollarımızı bir an önce yetiştirmeliyiz. Otellerimizin tedarikçileri malları zamanında götüremiyor. Misafirlerimiz zamanında otellere sevk edilemiyor. Bu konuda birçok sıkıntı var.” (DHA)

 


HIZLI YORUM YAP