Antalya Limanında TIR Kuyrukları

Antalya Limanında TIR Kuyrukları

ABONE OL
Ekim 8, 2023 18:03
Antalya Limanında TIR Kuyrukları
8 Ekim 2023
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Antalya Limanı’na mal getiren TIR’ların park yeri sıkıntısı, giriş yolunda uzun kuyruklara neden oluyor. Bu durumu gözler önüne seren bir fotoğraf, Ak Parti Konyaaltı eski Meclis Üyesi Yaşar Tabur tarafından paylaşıldı. Tabur, “Bu Antalya Limanı’nın ayıbıdır” dedi.

Antalya, Türkiye’nin önemli limanlarından biri olmasının yanı sıra ticaret ve lojistik açıdan da kritik bir rol oynuyor. Ancak son zamanlarda Antalya Limanı’na mal getiren TIR’lar için park yeri sıkıntısı gittikçe büyüyor. Bu durum, giriş yolunda uzun TIR kuyruklarının oluşmasına neden oluyor.

Ak Parti Konyaaltı eski Meclis Üyesi Yaşar Tabur, konuyu gündeme taşıyarak bu durumu eleştirdi. Tabur, Antalya Limanı’nın önemine dikkat çekerek, “Bir şehir için böyle bir limanın ayıbıdır” dedi.

TIR kuyruklarının uzunluğu, hem trafiği olumsuz etkiliyor hem de zaman kaybına yol açıyor. Bu durumun çözüme kavuşturulması için yerel yetkililerin ve liman yönetiminin çaba göstermesi bekleniyor.

Tabur, “Antalya Limanı’nın etkin bir şekilde işlemesinin, şehrin ekonomik kalkınması ve ticaretinin devamı için büyük bir önem taşıdığı unutulmamalıdır. Bu nedenle, park yeri sorununun çözüme kavuşturulması, limanın verimliliğini artırabilir ve trafiği rahatlatabilir” ifadelerini kullandı.

Haber: Çiler İLTUŞ


HIZLI YORUM YAP