Antalya Lunapark sezonu hareketlendi

Antalya Lunapark sezonu hareketlendi

ABONE OL
Ağustos 23, 2023 14:22
Antalya Lunapark sezonu hareketlendi
23 Ağustos 2023
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Antalya Lunapark sezonu canlandı. Geçen yıl Haziran ayında yaşanan lunapark kazası sezonun hareketini düşürmüştü. Fakat bu yaz lunapark sezonunda hareketlilik devam ediyor. Günde binlerce kişi Antalya Aktur Lunapark’ı ziyaret ediyor.

Lunapark ışıklarıyla Antalya gecelerini aydınlatıyor.

Antalya Lunapark

Antalya’nın kalbinde yer alan Aktur Park eğlence merkezi, büyük küçük herkesin keyifli vakit geçirebileceği şekilde tasarlandı. Antalya Konyaaltı Pınarbaşı semtinde, ana yol üzerinde 5M Migros’un hemen karşısında yer almaktadır. Ulaşım ile ilgili olarak özel araç, toplu taşıma ve tren ile ulaşım mümkündür. Ailenizle sıkılmadan vakit geçirebileceğiniz Aktur Lunapark’ta aile, çocuklar ve yetişkinler için 3 ayrı birim bulunmaktadır.

Aile birimi: 6D Sinema, Ahtapot, Airborn, Çocuk Çarpışan Arabası, Dönme Dolap, Teleferik, Korku Tüneli, Kule, Rio Rapidos, Star Flyer, Star Flyer, Trambolin, Twister Coaster.

Çocuk birimi: Cinema 6D, Airborn, Aladdin, Carousel, Bugy Bugy, Big Kangaroo, Kid Bumper Car, Kid Bumper Car 2, Kid Gondola, Submarine, Dondolino, Apple Wolf, Convoy Decker, Shark, Ride, Little Kanguru, Little Sekolin, Mini Maxx, Salto, Havuz, Trambolin, Tren, Uçak.

Yetişkin birimi: 6D Cinema, Ahtapot, Airborn, Çocuk Çarpışan Ot, Crazy Dance, Dönme Dolap, Gondol, Loop Zone, Korku Tüneli, Kule, Rio Rapidos, Roket, Star Flyer, Tornado, Trambolin, Twister Coaster, Uçan Halı.

Antalya’nın en büyük lunaparkı olan Antalya Aktur Lunapark sayesinde ailenizle eğlenceli bir gün geçirebilirsiniz. Mevcut lunapark 1997 yılında açılmıştır. Ve yetiştirme koşullarına uyum sağlayarak büyümüştür. Her yıl büyümeye devam ediyor. Bugünkü halini aldıktan sonra her gün binlerce kişinin eğlencesine dönüşmüştür. Lunapark kafeteryası sayesinde ailelerin çocuklarını bekleyebilecekleri konforlu bir ortam oluşturulmuştur.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda imkanı olmayan çocuklar için ücretsiz etkinlikler düzenleniyor. 31 yıldır düzenlenen etkinlikle bu yıl da 186 bin ücretsiz bilet dağıtıldı.

Birçok lunaparkta benzer aletler bulunsa da farklı aletlere sahip lunaparklar bulunuyor. Dönme Dolap, Çarpışan Arabalar, Gondol, Lunapark Hız Treni, Balerin, Kamikaze gibi oyuncaklar yer alıyor. Jeton fiyatı 10 TL. Bilet fiyatları 60 TL’den başlıyor

Antalya Lunapark Jeton fiyatları geçen yıla göre artış gösterdi.

Antalya Lunapark Jeton Fiyatları 2023

Dünyanın en büyük lunaparkı olan Aktur Lunapark, Konyaaltı semtinde 5M Migros’un karşısında yer almaktadır. Eğlence merkezine giriş ücretsizdir. Girişte jeton alarak büyülü dünyaya girebilirsiniz. Aktur Lunapark’ın çalışma saatleri mevsimsel olarak değişebiliyor. Antalya Lunapark 11:00 ile 23:00 saatleri arasında misafirlere hizmet vermektedir.

Lunapark jeton fiyatları 2023 yılında değişkenlik göstermektedir. Bildiğiniz üzere hizmet veren lunaparklarda farklı çeşitte oyuncaklar bulunmaktadır. Hem yetişkinlere hem de çocuklara hitap eden bu oyuncakların tamamı bilet ya da jeton ile çalışıyor.

Bir lunaparkta ilk girişte bakiye yükleyebilirsiniz ve istediğiniz oyuncağın üzerindeki bölümlerde kartınızı okutarak oyuncağı kullanabilirsiniz. Birçok lunaparkta benzer aletler bulunsa da farklı aletlere sahip lunaparklar bulunuyor. Dönme Dolap, Çarpışan Arabalar, Gondol, Lunapark Hız Treni, Balerin, Kamikaze gibi oyuncaklar yer alıyor. En ucuz jeton fiyatı 40 TL’nin altında olmuyor. Çoğu jeton fiyatı 60 TL’nin üstündedir. Antalya Lunapark 1 bilet 60 Tl’dir.

Antalya Lunapark kazası geçen yıl Haziran ayında yaşanmıştı.

Antalya Lunapark Kazası

11 Haziran 2022 yılında lunaparkta çocukların bindiği bir alette kaza yaşanmıştı. O sezon Lunapark olan talep kaza sebebiyle azalmıştı. Yaşanan kaza olayı şu şekildeydi:

Muratpaşa ilçesindeki Konyaaltı Caddesi Atatürk Parkı lunaparkında “disko” adı verilen oyuncağın sepet kısmı mekanizmadan kırılarak yere düşmüştü. Hafif yaralanan Buğra Yağız Koyun, Mete Atık ve Yakup Bilal Salarvan potada sıkışmıştı. Çocuklar oyuncağın içine baş aşağı oturdu ve itfaiye gelene kadar oyuncağın çıkarılmasını bekledi. Oyun alanı sorumlularının ihbarı üzerine olay yerine polis, itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. İtfaiye ekipleri, çocukları trafik sıkışıklığından kurtarmak için demiri makasla kesti. Sağlık ekiplerinin müdahalesi sonrası çocuklar, hastaneye götürüldü.

Antalya lunapark yol tarifi güzergahı alternatif yollar bulunuyor. En hızlı şekilde gidebilecek yol güzergahı Konyaaltı üzerinden en hızlı gidebilir. Lunapark, Pınarbaşı Mahallesi Atatürk Bulvarı No 12 Konyaaltı adresinde bulunuyor. Antalya Lunapark yol tarifi hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Haber: Hatice Nur AÇIKBAŞ


HIZLI YORUM YAP