Antalya sokak hayvanları esnafa sığınıyor

Antalya sokak hayvanları esnafa sığınıyor

ABONE OL
Ağustos 6, 2023 20:33
Antalya sokak hayvanları esnafa sığınıyor
6 Ağustos 2023
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Antalya’nın sıcak hava dalgası sokak hayvanlarını da olumsuz etkiledi. Yüksek sıcaklıkların etkisiyle zor anlar yaşayan kedi ve köpekler, kendilerine sığınacak serin bir ortam arayışına girdi. Bu durumun ilginç bir sonucu olarak, sokak hayvanları, Antalya’daki esnafların dükkanlarına akın etti.

Hoş görüntülerden herkes memnun

Kent merkezinde ve çevresinde bulunan birçok dükkan, sıcak havadan etkilenen kedi ve köpekler için bir nevi sığınak görevi görüyor. Özellikle açık kapı veya vitrinlerin önünde serinlemeye çalışan hayvanlar, esnaflarla ve müşterilerle hoş bir etkileşim yaşatıyor.

Esnaflar da elinden geleni yapıyor

Esnaflar, sıcak havadan etkilenen sokak hayvanları için su kabı ve yiyecek bırakarak destek olmaya çalışıyor. Aynı zamanda bazı dükkan sahipleri, hayvanlara gölge ve serinlik sağlamak amacıyla önlemler alıyor. Konu hakkında açıklama yapan bir dükkan sahibi, “Bu sıcaklarda sokak hayvanlarının durumunu düşünerek, dükkanımızın önüne su kabı ve yiyecek bırakıyoruz. Onları rahatça içeri alıyoruz ve serinlemelerine yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bu onlar için küçük bir yardım ama bizim için de hoş bir anı oluyor” dedi.

Haber: Çiler İLTUŞ


HIZLI YORUM YAP