Antalya ulaşımı ona emanet

Antalya ulaşımı ona emanet

ABONE OL
Ağustos 23, 2023 11:57
Antalya ulaşımı ona emanet
23 Ağustos 2023
0

BEĞENDİM

ABONE OL

(DHA) – ANTALYA Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Daire Başkanı Nurettin Şengül oldu. Şengül, bir süredir ulaşım ve trafikle ilgili şikayet ve tartışmalara ilişkin, “Trafik birimlerindeki 25 yıllık tecrübemle aşığı olduğum Antalya’ya hizmet etmekten onur duyacağım. En kısa sürede tüm sorunların üstesinden geleceğimize inanıyorum” dedi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde görev değişimi yaşandı. 4 yıldır, Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Daire Başkanlığı görevini yürüten Mustafa Nurettin Tonguç, uzmanlık kadrosuna alınarak, Gençlik Spor Daire Başkanı Türker Ahmet Özay’ın yerine atandı. Tonguç’tan boşalan koltuğa ise uzun yıllar Antalya Emniyet Müdürlüğü Trafikten Sorumlu Emniyet Müdür Yardımcılığı görevini yapan ve tayini çıktıktan sonra emekli olan Nurettin Şengül getirildi.

Şengül, bugün gerçekleştirilen devir teslim töreniyle yeni görevine resmen başladı. Daire başkanlığında ilk toplantısını da yapan Şengül, bir süredir Antalya’da tartışmalara neden olan ulaşım konusuyla ilgili çalışmalar hakkında bilgi aldı. Yapılacak çalışmalarla en kısa sürede kent içindeki ulaşım ve trafik başta olmak üzere yeni çözümlerle bir an önce vatandaşın sorunlarını çözeceklerini belirten Şengül, “Trafik ve ulaşımla ilgili tecrübem, bilgi ve birikimimi Antalyamızın hizmetine sunmaya hazırım. İl emniyet müdür yardımcılığı dönemimde gerçekleştirdiğimiz projelerimizle en iyi il olarak ödüller almıştık. Trafik birimlerinde 25 yıllık tecrübemle aşığı olduğum Antalya’ya hizmet etmekten onur duyacağım. En kısa sürede tüm sorunların üstesinden geleceğimize inanıyorum” diye konuştu.


HIZLI YORUM YAP