Antalya’da dövme popülerleşiyor

Antalya’da dövme popülerleşiyor

ABONE OL
Eylül 3, 2023 17:27
Antalya’da dövme popülerleşiyor
3 Eylül 2023
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Antalya’da dövme sanatı, her geçen gün popülerleşerek tercih edilen bir sanat haline geldi. Yerli ve yabancı turistler Antalya’yı ziyaret ettikleri sırada gezmenin dışında dövme yaptırmaya da büyük ilgi gösteriyor.

Antalya’da bir işletmede dövme sanatçısı olarak çalışan Doğukan Saygun, dövme sanatını insan ruhunun dışa yansıtılması suretiyle deriye işlenmesi olarak tanımlıyor. Ayrıca dövme sanatının ten ile ruhu görsel olarak süslemek olarak betimleyen Saygun beş senedir dövme sanatının içinde olduğunu bildirerek, ‘’Maalesef ülkemizin birçok yerinde geçmişten bu yana dövme sanatı hakkında ön yargılar var. Dövme sanatı gittikçe yayılan ve geleceği olan bir sanat haline geldi. Özellikle Antalya’ya gelen turistler tarafından da oldukça ilgi görüyoruz.’’ diye konuştu.

Dövme sanatçısı Saygun

Dövme sanatçısı Saygun

Dövme sanatçısı olmak zor

Dövme sanatçısı olarak çalışmanın zorlukları hakkında konuşan Saygun, “Müşterilerin önyargılı davranışları ve bazen beklentilerinin çok yüksek olması işin en zor yanlarından biri. Ancak, bu tür zorluklarla başa çıkmak için kendinize güvenmeniz ve sürekli olarak kendinizi geliştirmeniz gerekiyor” dedi.

Antalya’da dövme sanatçısı çok mu?

Saygun, Antalya’da çalışan birçok dövme sanatçısının var olduğunu ve bu nedenle sektörde oldukça rekabetçi bir ortam olduğunu belirtti. Ancak, dövmecilerin müşterilerine güvenilir bir hizmet sunmak amacıyla kendilerini sürekli olarak geliştirmeye ve yenilemeye devam etmesi gerektiğini de vurguladı.

”Sektör her geçen gün büyüyor.”

Antalya’da dövme piyasasını değerlendiren Saygun,‘’Antalya’da dövme sanatı sektörü her geçen gün büyüyor ve birçok insan, kendilerine özel bir anlam ifade eden dövmeler yaptırmak için bu sanatçılardan hizmet alıyor. Antalya’da dövme sanatçısı olarak çalışmak, özveri gerektiren bir iş olsa da, kendinizi geliştirmeniz ve bu alanda iyi bir isim yapmanız durumunda oldukça ödüllendirici olabilir.’’ Dedi.

Dövme Sanatçısı

Antalya’da dövme ne kadar?

Her geçen gün değişen ve hareketliliğini koruyan döviz piyasasının dövme fiyatlarını da etkilediği biliniyor. Yurt dışından alınan dövme boyaları ve diğer malzemeler, dövme yaptırmak isteyenleri değişken bir piyasayla karşı karşıya bırakıyor. Antalya’da dövme fiyatları için net bir rakam belirtilemeyeceğini dile getiren Saygun, ”Fiyatlar dövmenin boyutuna ve işçiliğine göre değişiyor. Aynı zamanda piyasa çok hareketli. Biz de sürekli aldığımız malzemeye göre fiyatlarımızı güncelliyoruz. Minimal dövmeler için ise 350 TL’den başlayan fiyatları konuşmak mümkün” diye kaydetti.

HABER MERKEZİ


HIZLI YORUM YAP