Antalya’da Eylül ayında sıcaklık neredeyse 40 derece oldu

Antalya’da Eylül ayında sıcaklık neredeyse 40 derece oldu

ABONE OL
Eylül 23, 2023 23:53
Antalya’da Eylül ayında sıcaklık neredeyse 40 derece oldu
23 Eylül 2023
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Antalya’da aniden yükselen hava sıcaklığı 40 dereceyi aştı. Bu sıcak hava ile birlikte şehir sakinleri ve turistler sahillere akın etti.

Antalya’da hava sıcaklıkları ani bir artış gösterdi

Eylül ayının sonuna yaklaşırken, Antalya’da turizm merkezinde hava sıcaklıkları ani bir artış gösterdi. Kentte öğle saatlerinde hava sıcaklığı 40 dereceyi bulurken, nem oranı yüzde 12, deniz suyu sıcaklığı ise 29 derece olarak kaydedildi. Bu hafta sonu, yaz aylarını aratmayan hava koşulları, hem kent sakinlerini hem de turistleri sahil bölgelerine çekti. Kimileri denize girerek serinlemeyi tercih ederken, kimileri güneşin tadını çıkarmayı ve gölgeli alanlarda dinlenmeyi seçti.

Sahilde denizin tadını çıkaran Ahmet Çelik, “Eylül ayında tatile geldik, hava ve deniz hala sıcak. Öğle saatlerinde sıcaklık gerçekten etkileyiciydi, denize girmek zorunda kaldık. Bu mevsimde, bu tür sıcaklığı dünya genelinde başka hiçbir yerde bulamazsınız. Herkese burayı ziyaret etmeyi tavsiye ederim” dedi. Andaç Öztürk de, “Antalya’nın en güzel zamanları bu dönemlerdir. Hava hala sıcak ve deniz de oldukça kalabalık” şeklinde konuştu.

Haber Merkezi


HIZLI YORUM YAP