Antalya’ya 3.5 milyon koltuk arzı

Antalya’ya 3.5 milyon koltuk arzı

Türk Hava Yolları ile Lufthansa'nın ortak kuruluşu SunExpress, 2019 yaz dış hat uçuş programında, önceki döneme göre Orta Avrupa'dan Türkiye'ye rekor kapasiteyle toplamda 6,4 milyon koltuk sunacak. Bu rakamın 3.5 milyonu ise Antalya için ayrıldı.

ABONE OL
Mart 30, 2023 19:33
Antalya’ya 3.5 milyon koltuk arzı
11 Aralık 2018
0

BEĞENDİM

ABONE OL

SunExpress CEO'su Jens Bischof, geçen yaz sezonunda Türkiye turizm pazarına toplam 5 milyon koltuk arz ettiklerini, bu yıl rekor bir artışla 6,4 milyon koltuk arz edeceklerini söyledi. Jens Bischof, “Bu yaz Türkiye'de 16 noktadan Avrupa'da 36 destinasyona tarifeli direkt uçuş düzenleyeceğiz” dedi.

Bischof, “Biz Türk turizmine inancımızı hep koruduk. Diğer havayolları kapasitelerini Türkiye dışı pazarlara kaydırırken, biz, SunExpress olarak Türk turizminin zor yıllarında bile Antalya ve İzmir'e sunduğumuz kapasitemizi artırdık. 2019'da Türk turizminin rekor kırması için bütün desteğimizi sunacağız. Yolcunun seçimi olarak bilinen Skytrax tarafından seçilen dünyanın en iyi beşinci, Türkiye'nin ise en iyi tatil havayolu olarak SunExpress'in gerçekleştirdiği bu rekor kapasite artışı, Türk turizminde yaşanması beklenen artışın önemli bir göstergesidir” diye konuştu.

ANTALYA'YA REKOR KOLTUK ARZI, 4 YENİ ROTA

Antalya'yı dış hatlarda direkt ve tarifeli seferlerle en fazla noktaya bağlayan havayolu SunExpress, 2019 yazında Türkiye'nin turizm başkenti ve SunExpress'in merkezi olan Antalya'ya tarihinin en yüksek koltuk arzını gerçekleştirecek. SunExpress, Orta Avrupa'da birçok havalimanından Antalya'ya toplamda 3,5 milyon koltuk arz ederek, Avrupa'yı Akdeniz'in gözde tatil beldesine tarifeli ve direkt seferlerle bağlıyor. Bu yıl Antalya'dan Norveç'te Oslo, İsveç'te Göteborg, Hollanda'da Eindhoven ve Çekya'da Prag olmak üzere 4 yeni rota sunacak olan havayolu, ayrıca mevcut birçok hatta uçuş frekansını da artıracak. 2019 yazında havayolunun Antalya'dan sunduğu toplam dış hat destinasyon sayısı 36 olacak.

İZMİR'E EKSTRA 400 BİN KOLTUK, 3 YENİ ROTA

2012 yılından beri İzmir'i aktarma merkezi olarak kullanan SunExpress, İzmir operasyonuna başladığı günden bu yana büyümeye ve kent turizmine katkıda bulunmaya devam ediyor. İzmir üzerinden Anadolu'nun birçok kentinden Avrupa'ya bağlantı sunan havayolu, bu yaz İzmir dış hat uçuşlarına da ilave 400 bin koltuk ekliyor ve İzmir'de toplam koltuk arzını 1,7 milyona yükseltiyor. SunExpress'in bu yaz İzmir çıkışlı yeni dış hat noktaları, Hollanda'da Eindhoven, Rusya'da St. Petersburg ve Fransa'da Marsilya olacak. Bu yeni destinasyonlar ile birlikte havayolunun İzmir'den sunduğu toplam dış hat destinasyon sayısı 32 olacak.

SunExpress, ayrıca mart ayından itibaren Dalaman ve Bodrum'u da Avrupa ile bağlamaya başlıyor. Her cumartesi Berlin'den, haftada iki gün de Düsseldorf, Köln-Bonn ve Stuttgart'tan Dalaman'a seferler düzenlenecek. Bodrum'a ise haftada 3 gün Düsseldorf'tan seferler sunacak.

ANADOLU'DA YÜZDE 30 KAPASİTE ARTIŞI

Avrupa'da yaşayan Türklerin karşılıklı aile ziyaretlerini kolaylaştırmak adına 2010'dan bu yana Anadolu'ya gerçekleştirilen direkt tarifeli uçuşlar, SunExpress'in en hızlı büyüyen pazarını oluşturuyor. Havayolu, Avrupa'ya direkt tarifeli seferlerle uçuş düzenledikleri mevcut Anadolu kentlerine Kütahya/Zafer ve Malatya'yı da ekliyor. Bu iki yeni hat ile birlikte SunExpress, Kütahya, Malatya, Adana, Ankara, Gaziantep, Elazığ, Konya, Kayseri, Ordu-Giresun, Samsun, Trabzon ve Diyarbakır olmak üzere toplamda 12 Anadolu kentinden Avrupa'nın 16 şehrine direkt tarifeli seferler sunacak.

Jens Bischof, “SunExpress olarak bizim hem Türkiye'de hem de Almanya'da köklerimiz var. Avrupa'da yaşayan Türkler bizim için çok önemli. Bu doğrultuda da Avrupa'da yaşayan Türklerin memleketlerine aktarmasız ve daha rahat gelmelerine özen gösteriyoruz. Bu çerçevede Anadolu uçuşlarımızda da, geçen yaza göre 2019 yazında yüzde 30 kapasite artışı gerçekleştirerek, yaklaşık 1 milyonluk bir koltuk arz ediyoruz” dedi. SunExpress'in 2019 yazında Anadolu'dan yeni uçuşları ise Düsseldorf-Malatya, Düsseldorf-Kütahya/Zafer, Köln-Samsun, Stuttgart-Diyarbakır, Stuttgart-Konya ve Oslo-Konya olacak.


HIZLI YORUM YAP