Antalya’ya en çok turist gönderen ülkeler belirlendi

Antalya’ya en çok turist gönderen ülkeler belirlendi

ABONE OL
Ekim 1, 2023 20:47
Antalya’ya en çok turist gönderen ülkeler belirlendi
1 Ekim 2023
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Antalya, Türkiye’nin turistik cenneti olarak ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor. 8 aylık dönemde en fazla ziyaretçi gönderen ülkeler belli oldu. Rusya, 2 milyon 379 bin 216 ziyaretçi ile birinci sırayı kimseye kaptırmadı. Antalya’ya en çok ziyaretçi gönderen ülkeler belirlendi.

Antalya turist sayısı ile rekor kırıyor

Antalya’nın güzel plajları, tarihi zenginlikleri ve kültürel çeşitliliği, turistlerin ilgisini çekmeye devam ediyor. Bu istatistikler, Antalya’nın uluslararası turizm arenasında hala önemli bir destinasyon olduğunu kanıtlıyor. Gelecek dönemlerde de bu güzel şehrin turistlerin ilgisini çekmeye devam etmesi bekleniyor.

Antalya, zengin tarihi, muhteşem plajları ve sıcak misafirperverliği ile dünya genelinde popüler bir turistik destinasyon olmaya devam ediyor. Bu ziyaretçi rakamları, Antalya’nın güzelliklerini keşfetmek isteyen turistlerin çekim gücünü gösteriyor.

Rusya, Antalya'ya 2 milyon 379 bin 216 ziyaretçi göndererek birinci sırayı elde etti.

Rusya, Antalya’ya 2 milyon 379 bin 216 ziyaretçi göndererek birinci sırayı elde etti.

Rusya, 2 milyon 379 bin 216 ziyaretçi ile birinci sırada

Rusya: Antalya’ya 2 milyon 379 bin 216 ziyaretçi göndererek birinci sırayı elde etti. Rus turistler, güzel plajları ve tarihi zenginlikleri ile Antalya’yı tercih etmeye devam ediyor.

Almanya: Almanya, 2 milyon 108 bin 816 ziyaretçi ile ikinci sırayı aldı. Alman turistler, Türkiye’nin güzel sahil şeritlerini ve kültürel mirasını keşfetmek için Antalya’yı tercih ediyorlar.

İngiltere: Antalya’ya 922 bin 560 ziyaretçi göndererek üçüncü sıraya yerleşti. İngiliz turistler, sıcak iklimi ve mükemmel tatil imkanlarıyla çekici bir destinasyon olarak Antalya’yı seviyorlar.

Polonya: Polonya, 752 bin 805 ziyaretçi ile dördüncü sırayı korudu. Polonyalı turistler, Antalya’nın doğal güzelliklerini ve eşsiz deneyimlerini deneyimlemek için bu bölgeyi tercih ediyorlar.

Haber Merkezi


HIZLI YORUM YAP