Araba piyasası canlanıyor

ABONE OL
Ekim 14, 2023 15:46
14 Ekim 2023
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sıfır ve ikinci el araba fiyatlarıyla ilgili dikkat çeken gelişme yaşandı. Araba fiyatlarında düşüş dalgası başladı. Firmalar birçok otomobilde kampanya başlattı. Sıfır otomobil kampanyaları ikinci el araba pazarına da etki etti. Fiyatlarda büyük kırılmalar gerçekleşti.

Araba piyasası canlanıyor

Fiyatların önümüzdeki süreçte daha da düşeceği ifade edildi. Öte yandan firmalar otomobile talebi arttırmak için peş peşe açıklamalar yapmaya başladı. Açıklamaları duyan vatandaşlar durumdan yararlanmak için kollar sıvadı.

Otomotiv sektörüne yönelik alınan tedbirler, ekonomi yönetiminin para ve maliye politikasında değişiklik otomobil fiyatlarına düşüş getirdi. Sıfırından daha yüksek fiyata satılan ikinci el otomotiv sektöründe satışlar yavaşlarken potansiyel alıcılar fiyatların daha da düşmesini beklemeye başlayıp paralarını kısa vadede faiz ile tasarruf etme yöntemine yöneldi

Öte yandan araba satış firmaları vatandaşları tekrar piyasa çekmek için peş peşe açıklamalarda bulunmaya başladı. Uzmanlar talebin daha düşmesi halinde fiyatların normal seviyelere geleceğini ifade ediyor.

Haber MERKEZİ


HIZLI YORUM YAP