Arama çalışmalarına havadan destek

Arama çalışmalarına havadan destek

ABONE OL
Ağustos 24, 2023 10:51
Arama çalışmalarına havadan destek
24 Ağustos 2023
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ANTALYA’nın Alanya ilçesinde 6 gün önce kaybolan Alzheimer hastası Alman turist Annegret Kandzorra’yı (72) arama çalışmalarına, helikopter, İHA ve cayrokopterle de havadan destek veriliyor. Çalışmalarda 18 kilometrekare alan kontrol edilirken Alman kadına ait herhangi bir bulguya rastlanılmadı.

Alanya ilçesi İncekum Mahallesi’nde ailesi ile tatil yapan Alman Annegret Kandzorra, 18 Ağustos sabahı tek başına otelden ayrıldı. Geri dönmeyen Kandzorra telefona da cevap vermeyince, yakınları durumu otel yönetimine bildirdi. Otel yönetimi de jandarmaya haber verdi. Alanya İlçe Jandarma Komutanlığı, Jandarma Arama- Kurtarma (JAK), Acil Hava Kurtarma (AHK), Alanya AFAD ile İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) Alanya ekipleri, çalışma başlattı.

18 KİLOMETREKARELİK ALAN TARANDI

Çalışmalarda 6’ncı gün geride kalırken, JAK’a ait kadavra köpekleri ve dalgıçların da kullanıldığı, 250 kişinin sürdürdüğü çalışmalarda; bugün bölgede helikopter, İHA ve cayrokopterler, arama kurtarma çalışmalarına destek verdi. Ekiplerin 6 günlük çalışmasında 18 kilometrekarelik alan taranırken komşu ilçelerde bulunan ekiplerin de herhangi bir olumsuzluğa karşı teyakkuzda olmaları istendi. (DHA)


HIZLI YORUM YAP