Artan motosiklet kazalarına dikkat çekti

ABONE OL
Ekim 26, 2023 14:28
26 Ekim 2023
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Antalya ve Türkiye genelinde motosiklet sayısındaki hızlı artışın, trafik kazalarını artırma potansiyeli taşıdığına dikkat çeken Trafik Kazalarını Önleme Dernek Genel Sekreteri Ünal Ayvazoğlu, bu önemli konuya vurgu yaparak trafik güvenliği konusunda farkındalık oluşturdu.

Motosikletlerin şehir içi ve şehirler arası ulaşımda tercih edilen bir araç olduğu Türkiye’de, sayılarının hızla artması ve trafikte yoğun bir şekilde kullanılması, motosiklet kazalarının artmasına neden olabiliyor. Genellikle trafikte daha zor fark edilebilen motosikletler, sürücüleri ve yolcuları için risk taşıyor.

Ünal Ayvazoğlu, motosiklet kullanıcılarını trafik kurallarına uymaları, koruyucu ekipmanlarını yani kask, eldiven ve koruyucu giysiler gibi düzenli olarak kullanmaları ve hız sınırlarına riayet etmeleri konusunda uyardı. Ayvazoğlu ayrıca, diğer sürücülerin de motosikletlilere karşı daha dikkatli olmaları ve paylaşımcı bir trafik kültürünü benimsemeleri gerektiğini belirtti.

Ünal Ayvazoğlu, “Trafik güvenliğinin artırılması için farkındalık oluşturmak ve trafik kurallarına uymak herkesin sorumluluğunda olduğu gibi, motosiklet kullanıcılarının ve diğer sürücülerin daha bilinçli davranmaları, trafik kazalarını azaltmada önemli bir rol oynayabilir. Bu nedenle, trafik güvenliği konusunda toplumsal bilinç ve işbirliği büyük bir önem taşıyor” dedi.


HIZLI YORUM YAP