ASAT’ın Kemer’de asfalt çalışması başladı

ABONE OL
Ekim 26, 2023 14:14
26 Ekim 2023
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü Kemer ilçesinde alt yapı çalışmasını tamamladığı caddelerde sıcak asfalt çalışması gerçekleştiriyor.

ASAT’ın Kemer’de asfalt çalışması başladı

Antalya’nın en önemli turizm bölgelerinden biri olan Kemer’de Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan Kuzdere, Çamyuva ve Kiriş mahallelerini kapsayan “Kemer İlçesi Muhtelif Mahalleleri İçme Suyu ve Kanalizasyon Yapım İşi” tamamlandı. 50 milyon liralık proje çerçevesinde ilçede 65 kilometre içme suyu, 20 kilometre kanalizasyon alt yapısı yapıldı. ASAT tarafından alt yapısı biten caddelerde asfalt çalışmasına başlandı.

SANAYİ CADDESİ’NE SICAK ASFALT

Çalışma hakkında bilgi veren ASAT Kemer Şube Müdürü Nuri Kocadağ, Kuzdere’nin büyük bölümünün imara yeni açılan bir bölge olduğunu belirterek, “Burada artan ihtiyaca cevap verecek şekilde içme suyu ve kanalizasyon hattı imalatı gerçekleştirdik. Ana imalatlarımız şu an tamamlanmış durumda. Şu anda Kuzdere-Çamyuva arasında ana cadde görevi gören Sanayi Caddesi olarak bilinen caddenin asfalt yapım işini gerçekleştiriyoruz. Kuzdere’nin ana hattı bu cadde üzerinden geçiyor” dedi.

MUHTAR GÜNAY’DAN TEŞEKKÜR

Kuzdere Mahalle Muhtarı Serkan Günay da Kuzdere’nin imara açılmasından sonra en büyük eksiğin alt yapı olduğuna değindi. Muhtar Günay, “Alt yapı talebimizi Muhittin Başkanımızla paylaştık hemen talimatlarını verdi. Yaklaşık bir yıl önce Kuzdere’nin ihtiyacı olan içme suyu kanalizasyon alt yapılarının çalışmalarına başlandı. Bugün itibariyle büyük oranda tamamlandı. Sanayi Caddesi’nde alt yapının biter bitmez asfalt çalışması başladı. Muhittin Başkanıma mahallem adına çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

YOL KONFORLU HALE GELDİ

Çalışmalardan büyük memnuniyet duyan mahalle halkı Kuzdere’yi Çamyuva’ya bağlayan ve sanayi sitesinin ulaşımını sağlayan yolda gerçekleştirilen asfalt çalışmasının önemli bir eksiği gidereceğini söyledi. Kemer Yeni Sanayi Sitesi Kooperatif Başkanı Seçkin Durusoy da alt yapı nedeniyle bozulan yolun asfaltlanarak eskisinden çok daha güzel ve konforlu hale geldiğini belirtti. Büyükşehir Belediyesi-Bülten


HIZLI YORUM YAP