Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
Gündem Haber Girişi: 21.07.2022 - 15:33, Güncelleme: 21.07.2022 - 15:33

Balıkçılara Müjde!

 

Balıkçılara Müjde!

Balıkçılar ister amatör,ister ticaret yapanlar, Tarım il Müdürlüğünün geliştirdiği uygulama ile denizlerde veya iç sularda mobil cihazın konumunu kullanarak bulunduğunuz bölgede avlanma ile ilgili boy limiti, zaman ve türler hakkında en güncel bilgiye anında sahip olabilecekler.
Hayvan Sağlığı Şube Müdürü Gürsel Coşkun, uygulamayı anlatarak, Antalya Tarım İl Müdürlüğünün geliştirdiği uygulamayı tüm Türkiye’de balıkçılık yapanların kullanımına sunduklarını kaydetti. Coşkun, “Amatör balıkçılar ve ticari balıkçılık yapanlar için uygulamada; balıkların resimleri var, bilgileri var, hangi boyda avlanabilirler, ne kadar miktar avlanabilirsiniz bu bilgileri veriyor. Uygulamada türü tanıtan bilgiler var. Bu uygulama sayesinde özellikle amatörü balıkçılar, daha fazla bilgi edinmiş olabiliyor” dedi. Tarım il Müdürlüğünün geliştirdiği uygulama denizlerde veya iç sularda mobil cihazın konumunu kullanarak bulunduğu bölgede avlanma yapılabilecek mi? boy limiti, zaman ve türler hakkında en güncel bilgiye anında sahip olabilecekleri imkan sunuyor. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Hayvan Sağlığı Şube Müdürü Gürsel Coşkun, uygulama sayesinde hayalet ağ bildirimi yapılabileceğini, sürdürülebilir balıkçılığa katkılarınız sunulacağını anlattı. Coşkun, “uygulama hem amatör hem ticari balıkçılık yapan balıkçıları bilgilendirmek amaçlı geliştirildi. Burada anlık olarak bilgilere ulaşabiliyorsunuz. Mevzuata ulaşabiliyorsunuz. Konumunuz neresi olursa olsun amatör balıkçılıkla ilgili bütün mevzuat bilgilerini ulaşbiliyorsunuz. Avcılıkta zaman ve yer yasakları vardır. Bu uygulama ile bulunduğu noktada konum üzerinden yasaklı bir sahada mısınız?Değil misiniz? O an için onu görebileceksiniz. Orda hemen karşınızı çıkıyor ve sistem sizi uyarıyor” dedi. Kopan hayalet ağıları temizlenebilecek Coşkun, “Ticari balıkçılarımızın hayalet ağ dedikleri bir ağ var.Kopuyor suyun içinde kaldığı zaman avcılık yapmaya devam ediyor. Oraya gelen diğer canlılar takılmaya devam ediyor. Bunları görüldüğünde sisteme bildirilmesini istiyoruz.Bu şekilde bir bilgi bankası oluşturmaya çalışıyoruzki. Hangi koordinatlarda ise oradan çıkarıp denizlerimizi temiz tutmaya çalışmaya çalışıyoruz” diye konuştu. Türkiye çapında herkesin uygulamayı kullanabileceğini vurgulayan Coşkun, “Antalya Tarım İl Müdürlüğünü geliştirdiği bir uygulama, tüm Türkiye’nin kullanımına sunuldu. Türkiye’nin her yerindeki avcılarımız kullanabilir.Ayrıca amatör balıkçılar için balıkların resimleri var.Balıkların bilgileri var.Uygulamada, balıklar hakkında hangi boyda avlanabilir, miktar olarak ne kadar avlamanız geriyor?Türü tanıtan bilgiler var. Karşınız çıkan ekrandan balık resimleri ve türleri var ve türler hakkında bilimsel veriler mevcut. Ayrıca bunun yanında boy limitleri, kilogram limitleri var.Bu şekilde daha fazla bilgi edinmiş oluyorsunuz” diye kaydetti. Uygulamayı, Playstore ve Appstore'dan telefonlarına isteyen herkes indirebiliyor. HABER MERKEZİ  
Balıkçılar ister amatör,ister ticaret yapanlar, Tarım il Müdürlüğünün geliştirdiği uygulama ile denizlerde veya iç sularda mobil cihazın konumunu kullanarak bulunduğunuz bölgede avlanma ile ilgili boy limiti, zaman ve türler hakkında en güncel bilgiye anında sahip olabilecekler.

Hayvan Sağlığı Şube Müdürü Gürsel Coşkun, uygulamayı anlatarak, Antalya Tarım İl Müdürlüğünün geliştirdiği uygulamayı tüm Türkiye’de balıkçılık yapanların kullanımına sunduklarını kaydetti. Coşkun, “Amatör balıkçılar ve ticari balıkçılık yapanlar için uygulamada; balıkların resimleri var, bilgileri var, hangi boyda avlanabilirler, ne kadar miktar avlanabilirsiniz bu bilgileri veriyor. Uygulamada türü tanıtan bilgiler var. Bu uygulama sayesinde özellikle amatörü balıkçılar, daha fazla bilgi edinmiş olabiliyor” dedi.

Tarım il Müdürlüğünün geliştirdiği uygulama denizlerde veya iç sularda mobil cihazın konumunu kullanarak bulunduğu bölgede avlanma yapılabilecek mi? boy limiti, zaman ve türler hakkında en güncel bilgiye anında sahip olabilecekleri imkan sunuyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Hayvan Sağlığı Şube Müdürü Gürsel Coşkun, uygulama sayesinde hayalet ağ bildirimi yapılabileceğini, sürdürülebilir balıkçılığa katkılarınız sunulacağını anlattı. Coşkun, “uygulama hem amatör hem ticari balıkçılık yapan balıkçıları bilgilendirmek amaçlı geliştirildi. Burada anlık olarak bilgilere ulaşabiliyorsunuz. Mevzuata ulaşabiliyorsunuz. Konumunuz neresi olursa olsun amatör balıkçılıkla ilgili bütün mevzuat bilgilerini ulaşbiliyorsunuz. Avcılıkta zaman ve yer yasakları vardır. Bu uygulama ile bulunduğu noktada konum üzerinden yasaklı bir sahada mısınız?Değil misiniz? O an için onu görebileceksiniz. Orda hemen karşınızı çıkıyor ve sistem sizi uyarıyor” dedi.

Kopan hayalet ağıları temizlenebilecek

Coşkun, “Ticari balıkçılarımızın hayalet ağ dedikleri bir ağ var.Kopuyor suyun içinde kaldığı zaman avcılık yapmaya devam ediyor. Oraya gelen diğer canlılar takılmaya devam ediyor. Bunları görüldüğünde sisteme bildirilmesini istiyoruz.Bu şekilde bir bilgi bankası oluşturmaya çalışıyoruzki. Hangi koordinatlarda ise oradan çıkarıp denizlerimizi temiz tutmaya çalışmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

Türkiye çapında herkesin uygulamayı kullanabileceğini vurgulayan Coşkun, “Antalya Tarım İl Müdürlüğünü geliştirdiği bir uygulama, tüm Türkiye’nin kullanımına sunuldu. Türkiye’nin her yerindeki avcılarımız kullanabilir.Ayrıca amatör balıkçılar için balıkların resimleri var.Balıkların bilgileri var.Uygulamada, balıklar hakkında hangi boyda avlanabilir, miktar olarak ne kadar avlamanız geriyor?Türü tanıtan bilgiler var. Karşınız çıkan ekrandan balık resimleri ve türleri var ve türler hakkında bilimsel veriler mevcut. Ayrıca bunun yanında boy limitleri, kilogram limitleri var.Bu şekilde daha fazla bilgi edinmiş oluyorsunuz” diye kaydetti. Uygulamayı, Playstore ve Appstore'dan telefonlarına isteyen herkes indirebiliyor.

HABER MERKEZİ

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve akdenizdeyeniyuzyil.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.