Başkan Türel CNN Türk’ün konuğu oldu

Başkan Türel CNN Türk’ün konuğu oldu

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya’nın marka değerinin dünyada çok bilinir bir halde olduğunu belirterek, “Bunun içini çok daha iyi doldurmamız lazım “dedi.

ABONE OL
Mart 30, 2023 19:37
Başkan Türel CNN Türk’ün konuğu oldu
10 Aralık 2018
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Başkan Türel, Antalya’yı dünyanın en önemli şehirlerinden biri olma yolunda yerini sağlamlaştırmış, rakipleriyle olan farkı açmış bir gelecek beklediğini söyledi. Türel, “Antalya ile gurur duyuyoruz artık çıtayı yükseltme ve yerini perçinleme zamanı” dedi. 

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel CNN Türk’te Beste Uyanık’ın sunduğu Şehir Şehir Belediyeler Programı’nın konuğu oldu. Antalya’nın son 5 yılda turizmden tarıma, alt yapıdan sanata geçirdiği değişimi ve başarı öyküsünü anlatan Başkan Türel, Antalya’nın birkaç yıl içerisinde 20 milyon ağırlayan bir şehir haline geleceğini belirterek, şehirde yaşayan herkesin “işte benim şehrim” diyerek gurur duyacağı bir sürece girileceğinin altını çizdi.

“Başarı öykümüzü dinlemeye geliyorlar”
Antalya turizmine ilişkin değerlendirmeler yapan Başkan Türel, bu sene tarihi rekorlara imza atılan bir süreçten geçildiğine işaret ederek Antalya’nın dünyanın en önemli destinasyonu olduğunu vurguladı. Antalya’nın turizmdeki başarısının örnek alındığına dikkat çeken Başkan Türel, “İspanya’nın birçok önemli turizm merkezindeki belediye başkanı, turizm örgütlerinin temsilcileri Antalya olarak bu başarıyı nasıl yaptınız diye sormak için bizzat bize gelerek soruyor. Bu gerçekten Antalya’nın uluslararası düzeyde çok önemli bir başarısıdır” dedi. Tüm bunların tesadüf olmadığının altını çizen Başkan Türel, “Kent merkezini cazibe merkezi haline dönüştüren çok önemli projelere imza atıyor olmamız Antalya’yı dünyanın parlayan yıldızı haline getirdi” dedi.  

Fiyat-kalite-uyum dengesi en büyük avantaj

Antalya’nın fiyat-kalite-uyum dengesinde dünyada rekabet edilemez bir yerde olduğunu belirten Başkan Türel, bu durumun turistlerin memnuniyet oranına da yansıdığını ifade ederek,  “Hizmet kalitesi ve Türk misafirperverliği en büyük avantajımız oldu. Tur operatörleri ve turizm acentelerinin yapmış oldukları anketlerdeki memnuniyet oranı yüzde 95’lerin üzerinde. Antalya’ya bir gelen bir daha geliyor. Repeater dediğimiz birden fazla gelen turist sayımız oldukça yüksek. 20’nin üzerinde gelen turist sayımız yüzde 40-45’lerinm üzerinde çıkıyor. Yani Antalya dünyanın parlayan yıldızı” diye konuştu.

Marka değeri için avantajlarımız var

Antalya’yı bir kültür ve sanat şehri yapma hedefinden söz eden Başkan Türel, Antalya’nın sadece film festivali ile konuşulmayacağını belirterek şöyle konuştu;

“2019’dan sonra gerçekleştireceğimiz en önemli projelerinden bir tanesi sinema stüdyoları olacak. Hollywood’dan daha iyisi olacak.  Sinema stüdyoları ve dünya film endüstrisinin üretim merkezi olacak.  Yani dünyanın en önemli yıldızları gelecekler Antalya’da film çekecekler.”

“Dünyanın gıpta ile izlediği bir şehir olacağız”

2019 seçim kampanyasının manifesto başlığının gönül belediyeciliği olduğunu ifade eden Başkan Türel, Antalya’da bunun en güzel örneklerini sunmaya çalıştıklarını belirterek, engellilere yönelik çalışmalar ile eğitime yönelik hizmetleri anlattı. Başkan Türel sunucu Beste Uyanık’ın “31 Mart’ta sonra seçildiniz Antalya’yı nasıl bir sabah bekleyecek? “ sorusuna ise şu cevabı verdi; “Antalya’yı dünyanın en önemli şehirlerinden biri olma yolunda artık yerini sağlamlaştırmış, rakipleriyle farkını açmış bir gelecek bekliyor. Artık Paris, Londra değil Antalya sayılacak. Antalya’nın marka değeri dünyada çok bilinir halde ama bunun içini çok daha iyi doldurmamız lazım. 2019 Mart’ından sonra yapacağımız vizyon projelerle dünyanın gıpta ile izlediği bir dünya şehri olacağız. Avrupa’nın Amerika’nın dört bir köşesinden Antalya’ya gelmiş, 14 milyonu bugün rekor olarak sayıyorken birkaç sene içerisinde 20 milyon turist ağırlayan bir şehir olacağız. Antalya 2019 sonrasında bu şehirde yaşayan herkesin gurur duyacağı işte benim şehrim diyeceği bir sürece girecek. Antalya ile gurur duyuyoruz artık çıtayı yükseltme ve yerini perçinleme zamanıdır.”   

Haber Merkezi


HIZLI YORUM YAP