Belediye-İş’te ve işçilerde yüzde 50 zam sevinci

Belediye-İş’te ve işçilerde yüzde 50 zam sevinci

ABONE OL
Ağustos 22, 2023 13:53
Belediye-İş’te ve işçilerde yüzde 50 zam sevinci
22 Ağustos 2023
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in kadrolu ve belediyenin ISBEL Şirketinde çalışan personeline maaşlarında toplamda yüzde 50 oranında iyileştirmeye gitmesinin ardından, Belediye-İş Sendikası Başkanı Cemal Kurt ve yönetim kurulu üyeleri teşekkür ziyaretinde bulundu.

Bilindiği üzere sözleşme gereği kadrolu işçilere temmuz ayı maaşlarına devletin belirlediği yüzde 17,55 oranında zam yapılmıştı. Güncel ekonomik gelişmelerden dolayı bu zam oranını Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen yüzde 50’ye çıkarmıştı.

ISBEL şirketine bağlı olarak çalışan işçilerin bu zammı kasım ayı maaşlarına yansıyacaktı. Başkan Başdeğirmen, bu duruma da kayıtsız kalmamış ve kasım ayında alacakları zamlı maaşlarını 1 Eylül’den geçerli olmak üzere öne almış ve yüzde 17,55 oranında uygulanması gereken oranı kadrolu çalışan personel gibi yüzde 50’ye çıkarmıştı.

Bu maaş iyileştirmesi belediyede çalışan işçiler tarafından bayram havasında karşılanırken, Belediye-İş Sendikası Başkanı Cemal Kurt’ta iyileştirme sonrasında Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e teşekkür ziyaretinde bulundu. Kurt ve beraberindekiler Başkan Başdeğirmen’e çiçek takdim ederek, maaş zamlarından duydukları memnuniyetlerini dile getirdiler.

Belediye personeli, “Sayın başkanım bize yapmış olduğunuz bu jest, bize vermiş olduğunuz değeri gösterdi, çok teşekkür ederiz” dediler.

Belediye-İş Sendikası Başkanı Cemal Kurt, belediyenin kadrolu ve ISBEL şirket işçilerinin ücret artışının Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen tarafından belediyenin de gelirleri göz önünde tutularak yapıldığını söyledi. Kurt, “Çalışma arkadaşlarımızın mağduriyetlerini gidermek adına 2023 yılı ikinci 6 ayı artışlarının yüzde 50 oranında yevmiye artışı yapılması konusunda anlaşma sağlanmıştır. Yapılan bu artış, yapılabilecek olan en iyi artış olmuştur.

Belediye-İş Sendikamız, üyelerimiz ve şahsım adına Isparta’nın gururu ve hizmet adamı Sayın Belediye Başkanım Şükrü Başdeğirmen ve çalışma arkadaşlarına çok teşekkür ediyorum. 2024 yılı ücret artışımız ise 3 ay sonra toplu iş sözleşmesi görüşmelerimizle başlayacaktır. İnşallah ülkemizin, belediyemizin imkanları daha iyi olur. Toplu iş sözleşmesi günümüz şartlarına göre yapılacağından eminiz, bu konuda Sayın Belediye Başkanımız Şükrü Başdeğirmen’e güveniyoruz. Bu ek ücret artışının belediyemize, üyelerimize ve belediyemizde çalışan tüm emekçi arkadaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in göreve gelmesiyle birlikte çalışanların huzura kavuştuğuna değinen Cemal Kurt, “Gününde paramızı aldığımız, bizlerin tamamını sevindirdiğiniz için şahsınıza ve ekip arkadaşlarınıza teşekkür ederiz. İşçiye borcu olmayan belediyelerden biriyiz” dedi.

Ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyetini dile getiren Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen de “Sizlerin memnun olması bizleri de çok memnun etti” dedi.

Maaş zammının ardından çok sayıda personelin kendisine ulaşarak teşekkürlerini ilettiğini aktaran Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, “Bu aşırı memnuniyetten bende mutlu oldum. Sizlerle beraber burada kader birliği yaptık. Sizler hizmetinizle Isparta’mıza güzel şeyler kazandırıyorsunuz. Çalıştığınız zaman da karşılığını alıyor olmanız lazım. Ekonomik olarak dünyadaki gelişmelerden dolayı zorlu bir süreç geçiyor. Bu süreçten ülkemizde etkilendi. Sayın Cumhurbaşkanımız bu etkilenmeyi en aza indirmek için sürekli hem çalışanımıza, emeklimize, engellilerimize kısacası her kesimin yaşam şartlarını iyileştirmek için maaş artışı yapmak için birçok çalışma yapıyor. Bizlerde Sayın Liderimiz, Cumhurbaşkanımızın yapmış olduğu çalışmaların arkasında kendi şehrimizde yapmamız gerekeni yaptığımız inancındayım. Birçok kişi bu kadar beklemiyorduk dediler ancak biz beklenmeyeni yaptık, bizim için önemli olan bu. Hükümetimizin vermiş olduğu yüzde 17.55’lik oran var. bizim de sizlerle yapmış olduğumuz sözleşmede hükümetimizin vermiş olduğu oranı uygulamamız gerekiyordu. Bunu yüzde 17,55’te bırakabilirdik. Ancak hayat şartlarındaki zorluklardan, zammın yapılması gerekliliğini hissettik. Sizlerin rahat olması gerekiyordu. Çalışanlarımızın hak ettiğini alması kadar güzel bir şey yok. Bizlerde sizlerin maaşlarını bugüne kadar bir gün öncesinden hesaplarınıza yatırıyoruz. Bugüne kadar aylık ödemelerimiz bir saat sonrasına kalmamıştır ve her zaman da sizlerin mutlu olacağı, talep ettiği şekilde sonuçlanmıştır. 4,5 yıldır sizlerle beraber çalışıyoruz. Hiçbir zaman sizlerin yüzünü asık hale getirmedik. Yaptığımız her artışta sizleri gülerek gördük. Bizde bundan çok mutluyuz. Çalışan mesai arkadaşlarımıza kazancını helalinden harcamayı nasip eylesin. Bu artışlar, maaşlar, sosyal haklar devletimizin bize vermiş olduğu paralarla. Çok daha sağlıklı güzel günlerde de böyle toplantıları Rabbim bizlere nasip etsin. Bu artışı kadrolu işçilerimiz için yapmıştık, Eylül ayından itibaren de aynı artışı ISBEL’deki mesai arkadaşlarımız için de uygulayacağız. Kasım ayında alacakları zamlı maaşlarını bir ay öne çektik ve 15 Ekim’de alacakları maaşa yansıtmış olacağız. Hepinize hayırlı olsun inşallah” görüşlerinde bulundu.


HIZLI YORUM YAP