Bir GES anlaşması daha

ABONE OL
Ekim 9, 2023 15:41
9 Ekim 2023
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CW Enerji anlaşma yaptığı firmalara bir yenisini ekledi. CW Enerji, güneş enerji santrali (GES) projesi yapımı amacıyla geliştirdiği Balıkesir’de yer alan bir arazi üzerine 5700 kWe kapasiteli güneş enerjisi santrali kuracak. Projenin 2024 yılının son çeyreğinde tamamlanması planlanıyor.

Bir GES anlaşması daha

Anlaşma hakkında açıklamalarda bulunan CW Enerji CEO’su Volkan Yılmaz, 6,2 milyon dolarlık yeni bir anlaşmaya daha imza attıklarını söyledi. Firma için güneş enerji santrali kuracaklarını ifade eden Yılmaz, “Firma ile GES projesi yapımı amacıyla geliştirdiğimiz Balıkesir ilinde yer alan bir arazi üzerine güneş enerjisi santrali kurulumu konusunda arazi bedeli dahil olmak üzere toplam KDV hariç 6 milyon 200 bin dolar tutarında güneş enerjisi santrali kurulumu sözleşmesi imzalandı” dedi. Yılmaz, anlaşma kapsamında 5700 kWe kapasiteli güneş enerjisi santrali kurulumu yapacaklarını dile getirerek, projenin 2024 yılının son çeyreğinde tamamlanmasının planlandığını kaydetti.

“Güneş enerjisinin kullanımını yaygınlaştırmak öncelikli hedeflerimiz arasında yer alıyor” diyen Yılmaz, şöyle devam etti:  “Gelecek nesillere yaşanabilir bir doğa bırakma amacıyla çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu doğrultuda, yaşadığımız dünyanın enerji ihtiyacını sağlıklı ve temiz kaynaklarla karşılamayı ve güneş enerjisi kullanımını yaygınlaştırmayı amaçlıyoruz. CW Enerji ailesi olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da her zaman ülkemiz ekonomisine katkı sağlama amacıyla çalışmalarımıza devam edeceğiz.” DHA


HIZLI YORUM YAP