Boğazına saplanan 5 santimlik çivi çıkarıldı

Boğazına saplanan 5 santimlik çivi çıkarıldı

ABONE OL
Ağustos 25, 2023 11:36
Boğazına saplanan 5 santimlik çivi çıkarıldı
25 Ağustos 2023
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ISPARTA’da yuttuğu 5 santimetrelik çivinin sivri ucu yumuşak damağa saplanan 2 yaşındaki kız çocuğu E.B.K., hastanede başarılı operasyonla sağlığına kavuştu.

Isparta’da gittikleri misafirlikte oyun oynarken aniden fenalaşan E.B.K’nin nefessiz kaldığını fark eden ailesi, Süleyman Demirel Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne gitti. Burada yapılan muayenede, çocuğun yaklaşık 5 santimetre uzunluğunda çivi yuttuğu tespit edildi. Doktorların incelemesinde çivinin sivri kısmının E.B.K’nın yumuşak damağına saplandığı, diğer ucunun nefes borusuna kadar uzandığı belirlendi. Çivi operasyonla çıkarılırken, çocuk da taburcu oldu.

Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Emre Sivrice, çekilen röntgende çocuğun boğazında cisim olduğunu fark ettiklerini anlattı. Doç. Dr. Sivrici, “Çivinin sivri kısmının yumuşak damağa saplandığı, diğer ucunun da nefes borusuna kadar uzandığı izlendi. Çivi saplandığı yerden kurtarılarak çıkarıldı. Hastamız sağlıklı bir şekilde taburcu edildi. Ailelerin özellikle bu yaşlardaki çocuklarda çok dikkatli olmaları gerekiyor” dedi. (DHA)


HIZLI YORUM YAP