Cezadan kaçış taktiği

Cezadan kaçış taktiği

ABONE OL
Eylül 21, 2023 11:06
Cezadan kaçış taktiği
21 Eylül 2023
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Antalya’da motosiklet kullanıcıları, son dönemde artan trafik cezalarının gölgesinde, plakalarını kapatma eğilimi gösteriyorlar. Bu ilginç ve kaçış taktiği, trafik kurallarını ihlal etmekten kaçınma amacı taşıyor.

Antalya’da, trafik kurallarına uymamanın bedeli giderek artıyor. Hız sınırlarını aşmak, kırmızı ışıkta geçmek ve diğer trafik ihlalleri, sürücülere ceza kesilmesine neden oluyor.

 

 

PLAKA KAPATAN SAYISI ARTIYOR

Trafik cezalarının artması, bazı motosiklet kullanıcılarını yaratıcı çözümler aramaya itiyor. Bu çözümlerden biri de plakalarını geçici olarak kapatmak. Plakanın üzerini bantla kapatan veya çeşitli materyallerle gizleyen sürücüler, trafik kameralarına yakalanmamak için bu yöntemi kullanıyorlar.

Plaka kapatma, sürücülerin cezadan kaçma çabasını temsil ediyor. Ancak bu kaçış taktiği, yasal olarak cezalara neden olan trafik ihlallerini engellemiyor ve ciddi riskler içeriyor.

Ali Yıldız isimli motosiklet kullanıcısı, “Cezalar arttıkça insanlar plakalarını kapatma yoluna gidiyorlar. Ancak bu, sadece geçici bir çözüm gibi görünüyor. Daha iyi bir çözüm, trafik kurallarına uymak ve cezalardan kaçınmaktır. Motosiklete binerken kaskımızı taksak ve trafik kurallarına uysak herhangi bir sorun zaten kalmaz” ifadelerini kullandı.

Haber: Yalçın KÜÇÜK

 


HIZLI YORUM YAP