Çin’deki tehlikeye dikkat çekti

Çin’deki tehlikeye dikkat çekti

ABONE OL
Ekim 8, 2023 18:13
Çin’deki tehlikeye dikkat çekti
8 Ekim 2023
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Ali Bahar, Antalya Tesisat ve İnşaat Malzemecileri Derneği’nin toplantısında ekonomik büyüme, Antalya’nın kronikleşen sorunları ve dünya ekonomisindeki gelişmeler hakkında konuştu. Bahar, özellikle Çin’deki inşaat ve finans sektörlerinde yaşanan durağanlığın tüm dünya ekonomisini olumsuz etkileyebileceğine dikkat çekti.

Başkan Bahar, “Çin’deki durağan sürecin, özellikle inşaat ve finans sektörlerindeki zayıflık, küresel ekonomiyi etkileyebilir. Çin, dünya ekonomisinin önemli bir oyuncusu ve bu tür gelişmeler küresel ticareti etkileyebilir.Finansal açıdan bakıldığında, Türkiye gibi gelişmekte olan ülkeler de küresel ekonomik dalgalanmalardan etkilenebilir. Durağanlık, finansal piyasalarda belirsizliği artırabilir” dedi.

ATSO Başkanı Ali Bahar ayrıca, “Türkiye’nin, ekonomik dalgalanmalara karşı hazırlıklı olması ve ekonomik çeşitliliği artırması önemlidir. İnşaat ve inşaat malzemeleri sektörleri gibi alanlarda çeşitlendirme, ekonominin dayanıklılığını artırabilir. Antalya’nın kronikleşen sorunlarına yönelik çözüm arayışları devam etmelidir. İşsizlik, altyapı eksiklikleri ve turizm sektöründeki dalgalanmalar gibi konularda sürekli çalışmalar yapılmalıdır” ifadelerine yer verdi.

Haber: Çiler İLTUŞ


HIZLI YORUM YAP