Deregümü’de Festival Coşkusu

Deregümü’de Festival Coşkusu

ABONE OL
Eylül 19, 2023 17:09
Deregümü’de Festival Coşkusu
19 Eylül 2023
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Isparta’nın merkeze bağlı Deregümü Köyü’nde Domates ve Karanfil festivali düzenlendi.
Festivale Isparta Valisi Aydın Baruş, AK Parti Milletvekilleri Mehmet Uğur Gökgöz ve Osman Zabun, Belediye Başkan Yardımcısı Uğur Büyükçulcu, Emniyet Müdürü Ahmet Cengiz Koçak, Oda ve Dernek Başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Kortej yürüyüşüyle başlayan festival daha sonra köy meydanlığında konuşmalar ile devam etti.
Elma ihracatında Türkiye’de birinciyiz diyen Vali Aydın Baruş, “Isparta, yıllar önce Deregümü köyünden başlayarak örtü altı tarımı yaygınlaştırma yoluna girdi. Bugün geldiğimiz noktada yaklaşık 5 bin 500 dekara yakın örtü altı tarımın yapıldığı arazimiz var. 3 bin dekara yakını Deregümü köyümüz ve Çünür Mahallesi’nde yapılmakta ve bunun büyük çoğunluğunu domates ve karanfil oluşturmaktadır” dedi.
Saat 16:00’da Köy Meydanı’nda kortej ile başlayan programda, çeşitli etkinlikler düzenlendi, ödül törenleri, dinletiler ve küçük yarışmalar yapıldı. Saat 21:00’de ünlü Sanatçı Songül Karlı, birbirinden güzel eserlerini emekçi ve çalışkan Deregümülüler için seslendirdi. Songül Karlı’nın ardından ise sahneye son yılların sevilen ismi Manuş Baba çıktı. Gecenin geç saatlerine kadar süren programa protokol ve Ispartalılar yoğun ilgi gösterdi.

HABER MERKEZİ


HIZLI YORUM YAP