Devlet katkısı ziyareti

Devlet katkısı ziyareti

ABONE OL
Ekim 7, 2023 12:35
Devlet katkısı ziyareti
7 Ekim 2023
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Antalya Kuaförler, Manikürcüler ve Güzellik Salonu İşletmecileri Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Tolgahan Demir, Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere’yi ziyaret etti.

Başkan Tolgahan Demir, ziyaret sırasında T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan “Devlet Katkısı Ödemesi Yapılacak Alanlar” konulu yazıya dikkat çekti. Bu yazı, 1 Ekim 2023 tarihinden itibaren kuaför, berber ve güzellik uzmanlığı gibi meslek dallarında mesleki eğitim merkezlerine kayıt olan öğrencilere sağlanan teşvikin kaldırılmasını içeriyordu.

Kuaförler, berberler ve güzellik salonu işletmecileri tarafından bu konuyla ilgili bir rapor oluşturuldu ve Antalya Birliği’ne iletilerek gündeme getirildi. Raporda, devlet katkısı ödemesi yapılacak alanların yeniden belirlenmesi ve kaldırılan teşvikin bu meslek dallarında yeniden uygulanması talep edildi.

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere, Ticaret Bakanlığı’ndan bu konuyla ilgili randevu talep ettiklerini açıkladı.Başkan Dere, konunun takipçisi olacaklarını kaydetti.

Haber: Hatice Nur AÇIKBAŞ


HIZLI YORUM YAP