Doğal Yaşam Parkı’nı gezdiler

Doğal Yaşam Parkı’nı gezdiler

ABONE OL
Ekim 6, 2023 15:00
Doğal Yaşam Parkı’nı gezdiler
6 Ekim 2023
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Büyükşehir Belediyesi, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü nedeniyle ilkokul ve anaokulu öğrencilerine Antalya Doğal Yaşam Parkı’nda gezi düzenledi

Dünya genelinde hayvanların haklarını, refahlarını ve korunmalarını vurgulamak ve hayvanlara olan saygıyı artırmak amacıyla her yıl 4 Ekim’de kutlanan Hayvanları Koruma Günü’nde Antalya Büyükşehir Belediyesi Doğal Yaşam Parkıminik öğrencileri ağırladı. PARS Hayvan Arama Kurtarma Derneği ve Antalya Milli Parklar Genel Müdürlüğü işbirliğinde doğada bulunan hayvanları tanıtmayı ve yaşam biçimlerini öğretmeyi amaçlayan etkinlikte minik öğrenciler keyifli vakit geçirdi.

DOĞA SINIFINDA ETKİNLİK

Doğal Yaşam Parkı içerisinde gezi sonrası öğrencilere doğada yaşamlarını sürdüren hayvanları daha iyi tanıyabilmeleri için tanıtım kartları dağıtıldı.Ayrıca öğrencilere hayvan figürleri ile yüz boyama etkinliği gerçekleştirildi.

ÇOCUKLAR BİLGİLENDİRİLDİ

PARS Hayvan Arama Kurtarma Derneği Başkanı Veteriner Hekim Ayşe Gencer öğrencilerin gezide doğal yaşam konusunda bilgilendiğini belirerek, “Çocuklarımız Doğal Yaşam Parkı içerisinde yer alan hayvanlar ile temas ederek, onları severek daha yakından inceleme fırsatı elde ettiler. Ayrıca çocuklar için boyama kitabı ve maske dağıtarak daha eğlenceli vakit geçirmeleri sağlanmış oldu. Bu günü daha anlamlı kılan Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ediyoruz” dedi.

Büyükşehir Belediyesi-Bülten


HIZLI YORUM YAP