Doğum günleri aile arasında

Doğum günleri aile arasında

ABONE OL
Ekim 7, 2023 12:30
Doğum günleri aile arasında
7 Ekim 2023
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ekonomik kriz, Antalya’da yaşayan vatandaşları tasarruf yapmaya ve harcamalarını gözden geçirmeye yönlendiriyor.

Vatandaş geçim sıkıntısında bazı tasarruf tedbirleri uygulamaya başlarken bazı alışkanlıklar da değişmeye başladı. Antalya’da yaşayan bazı vatandaşlar yılda bir kere de olsa kutlanan doğum günlerini gözden geçirirken masraflardan kısma yöntemine gitti.

Öncelikle doğum günü arkadaşın ise hediyeler ortadan kalkmaya başlarken, şayet doğum günü eşin ise dışarıda yemek ile kutlama yerine evde bir hasta alınarak kutlama tercih edilmeye başlandı. Doğum günü çocuğun ise geçmişte olduğu gibi okul arkadaşları ile kalabalık bir ortamda kutlama yerine aile arasında daha minimilize edilmiş bir kutlama tercih edilmeye başlandı.

Antalya’da bazı vatandaşlar hediyeleri kendileri yapmayı tercih etmeye başladı.  Büyük ve pahalı pastalar yerine küçük ve sade pastalar tercih edilmekte. Bazı aileler, pastaları kendileri yapmayı tercih etmektedir.

Ekonomik belirsizliklerin olduğu dönemlerde, Antalya’da yaşayan insanlar harcamalarını gözden geçirerek önemli kutlamaları daha sade ve anlamlı bir şekilde düzenlemekte. Duygusal bağların ve anıların öne çıktığı bu kutlamalar, insanların birbirlerine daha fazla değer verdiği bir dönemi yansıtmakta.

Haber: Çiler İLTUŞ


HIZLI YORUM YAP