Döşemealtı 100. yılı coşkuyla kutlayacak

ABONE OL
Ekim 24, 2023 14:51
24 Ekim 2023
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Döşemealtı Belediyesi Cumhuriyeti’in 100’ncü yılını büyük bir coşkuyla kutlamaya hazırlanıyor. İlçede cadde ve sokaklar Atatürk posterleri ve Türk Bayraklarıyla, 5 kilometre uzunluğundaki Atatürk Caddesi boyunca tüm elektrik direklerine rengarenk ışıklandırmalar ile süslendi

Döşemealtı 100. yılı coşkuyla kutlayacak

Döşemealtı’nda 29 Ekim Pazar günü Türk bayraklarıyla süslenen 500 araç ile kortej yapılacak. Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, özel olarak hazırlanan Cumhuriyet Otobüsünde kortejin en başında yer alıp ilçeyi dolaşacak. Daha sonra Döşemealtı Belediyesi önünde bulunan Kent Meydanı’nda on binler konser için buluşacak. DJ Cenk Bayrak’ın şovunun ardından Ünlü sanatçı Aleyna Tilki Cumhuriyet’in 100’ncü yılında en güzel şarkılarını Döşemealtı halkı için söyleyecek.

25 BİN TÜRK BAYRAĞI DAĞITILACAK

Her milli bayramı büyük bir karnaval havasında kutlayan Döşemealtı Belediyesi bu yılda geleneği bozmayarak coşkulu bir kutlama hazırladı. Tüm yurtta olduğu gibi Cumhuriyetin 100’ncü yılı onuruna hazırlanan etkinlikte araç korteji, konserler, havai fişek gösterileri, öğrenciler başta olmak üzere, esnafa vatandaşa ve konsere gelen katılımcılara 25 bin Türk bayrağı, 100’ncü yıl baskılı 2 bin adet Cumhuriyet tişörtü ve yine çocuklara oyuncak dağıtımı yapılacak. 7 farklı noktadan yüzlerce havai fişek ise saatler 24.00’da gökyüzünde görsel şölen yaşatacak.

CADDE SOKAKLAR GELİN GİBİ SÜSLENDİ

Döşemealtı’nda 100’ncü yıl için ilk olarak cadde ve sokaklar adeta gelin gibi süslendi. İlçenin dört bir yanına Atatürk posteri ve Türk bayrakları asılırken, Atatürk Caddesi’nin 5 kilometrelik boyunca tüm esnaf ve evlerin balkonları için bayrak dağıtıldı. Yine elektrik direkleri renkli ışıklarla süslenirken, okullarda öğrencilere dağıtılmak üzere İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne 10 bin Türk bayrağı verildi.

CUMHURİYET OTOBÜSÜ İLÇEYİ KARIŞ KARIŞ DOLAŞACAK

En büyük bayram için Cumhuriyet Otobüsü Atatürk şarkıları ve marşlar eşliğinde en uzak mahallesinden en yakınına ilçeyi dolaşacak. Cumhuriyet otobüsünden vatandaşlara Türk bayrağı çocuklara oyuncak dağıtımı yapılacak. Anonslarla bayram heyecanının en coşkulu biçimde yaşanacağı Kent Meydanı’na davet edilecek. Otobüsün 4 gün boyunca ilçede ulaşmadığı kimse kalmayacak.

KENT MEYDANI’NDA BÜYÜK COŞKU

İlçeyi baştanbaşa kat edecek olan 500 araçlık kortej saatler 19.45’i gösterdiğinde buluşma noktası olan Kent Meydanı’na gelecek. Yine burada konsere gelenlere 100’ncü yıl baskılı tişört, bayrak ve oyuncak dağıtımı yapılacak. Saat 20.00’da DJ Cenk Bayrak konser alanını coşturmak için bir performans sergileyecek. 21.00’da ise ünlü sanatçı Aleyna Tilki sahneye çıkarak Cumhuriyet Bayramı için hayranlarına en güzel şarkılarını söyleyecek.

GÖRSEL ŞÖLEN

Konserin bitiminde ise Yeşilbayır, Çığlık, Ilıca, Dağbeli, Bademağacı, Çıplaklı Mahallesi TOKİ Konutları ve kent meydanında eş zamanlı olarak havai fişek gösterisi olacak. Yüzlerce havai fişek saatler 24.00’ı gösterdiğinde gökyüzünde adeta bir görsel şölen sunacak. Döşemealtı Belediyesi-Bülten


HIZLI YORUM YAP