DSİ’den derelerde ıslah çalışması

DSİ’den derelerde ıslah çalışması

ABONE OL
Ekim 6, 2023 15:04
DSİ’den derelerde ıslah çalışması
6 Ekim 2023
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kumluca’da kış mevsimi öncesi olası sel taşkınlarını önlemek amacıyla dere ve kanallarda genişletme, ıslah ile temizlik çalışması başladı

DSİ 13. Bölge Müdürlüğü Finike Şube Müdürlüğü ekipleri, ilçenin Mavikent, Beykonak, Karşıyaka, Kum, Göksu, Hacıveliler, Bağlık, Sarıcasu ve Ortaköy mahallelerinde sel taşkınlarını önlemek amacıyla dere ve kanallarda çalışma başlattı. AK Parti Kumluca İlçe Başkanı Erol Uysal ile DSİ Finike Şube Müdürü Mehmet Şen, dere ve kanallardaki temizleme, genişletme ve ıslah çalışmalarını inceledi. Uysal ile Şen, Ortaköy Mahallesi’nde Baysı Deresi’nde taş kaplama çalışmalarını ardından Mavikent, Beykonak, Karşıyaka, Kum ve Göksu mahallelerindeki çalışmaları kontrol etti.

DSİ Finike Şube Müdürü Mehmet Şen, “Baysı Deresi’nde 4 kilometre taş kaplama yaptık. Doğal kanal ve derelerde temizlik çalışmalarından sonra Baysı Deresi’ndeki taş örme, kaplama çalışmasını tamamlayacağız. Baysı Deresi’nin Karamıklar Köprüsü’nden Ortaköy’e kadar bölümünde DSİ olarak projeli şekilde taş kaplama, örme çalışmalarını yapacağız. Baysı Deresi’nin geçtiği Hacıveliler ve Bağlık mahalleleri bölümünü özel firmaya ihale ettik” dedi.

Güzören, Erentepe ve İncircik mahallelerinden geçen ve 12 Aralık 2023’teki taşkında ilçe merkezindeki ev ile iş yerlerine zarar veren Gavur Deresi’ndeki çalışmaları inceleyen DSİ Finike Şube Müdürü Şen, “Gavur Deresi üzerinde 8 ayrı köprü inşa ettik. Gavur Deresi üzerine ilçe merkezinden Toptaş Mahallesi’ne kadar taş örme ve kaplama yaptık. Yine Gavur Deresi’nde sanayi sitesinden denize kadar olan bölümün tabanını da zemin betonuyla kaplayacağız” diye konuştu. AK Parti Kumluca İlçe Başkanı Uysal da geçen yıl 12 Aralık’ta ilçede yaşanan sel felaketinin tekrar yaşanmaması ve taşkın nedeniyle tarım alanlarının zarar görmemesi için çalışmalar yaptıklarından bahsetti. (DHA)


HIZLI YORUM YAP