Dükkanlar yüksek kiradan kapanıyor

Dükkanlar yüksek kiradan kapanıyor

ABONE OL
Eylül 26, 2023 11:03
Dükkanlar yüksek kiradan kapanıyor
26 Eylül 2023
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ülkemizde yaşanan ekonomik kriz, dükkan kiralarını da etkilemeye başladı. Antalya’da özellikle cadde üzerinde bulunan dükkan sahipleri, kiraların artmasıyla başa çıkamayan kiracılarının iş yerlerini taşımak veya kapatmak zorunda kaldığını gözlemliyor. Antalya’da dükkan kiralama meselesi giderek büyüyen bir sorun haline geliyor.

Dükkan kiralarındaki yükseliş, işletme sahiplerini zor durumda bırakıyor. Birçok kiracı, artan kira maliyetleri karşısında işlerini sürdürmekte güçlük çekiyor ve bu durum, bazı iş yerlerinin kapanmasına yol açıyor. Antalya’nın işlek caddelerindeki dükkanlar için talep düşerken, kira bedelleri ise yükselmeye devam ediyor.

Antalya’da bir dükkan sahibi olan Mehmet Yılmaz, konu hakkında şunları söylüyor: “Son bir yıl içinde kira bedeli neredeyse iki katına çıktı. Bu koşullarda iş yapmak çok zor. Birçok kiracı, iş yerini taşımak veya kapatmak zorunda kaldı. Kira artışları sadece kiracıları değil, iş yeri sahiplerini de olumsuz etkiliyor. Umarım bu soruna çözüm bulunur.”

Antalya’da ekonomik sıkıntılarla boğuşan birçok işletme sahibi, kira bedellerinin makul seviyelere çekilmesini ve iş yapmanın daha sürdürülebilir hale getirilmesini talep ediyor. Aksi takdirde, daha fazla işletmenin kapanması kaçınılmaz olabilir.

Haber: Çiler İLTUŞ


HIZLI YORUM YAP