Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
Gündem Haber Girişi: 16.07.2022 - 13:21, Güncelleme: 16.07.2022 - 13:21

Düzen: “15 Temmuz, onurlu bir destanın adıdır”

 

Düzen: “15 Temmuz, onurlu bir destanın adıdır”

Saadet Partisi Antalya İl Başkanı Ramazan Düzen, 15 Temmuz darbe girişiminin 6. yıl dönümünü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Düzen, “15 Temmuz’un, asrın en büyük ihaneti karşısında aziz milletin asil bir direnişle yazdığı onurlu bir destanın adıdır” dedi.
15 Temmuz 2016’da ABD destekli FETÖ, yıllarca kendisini İslam’ın ilke ve değerleri ardına gizleyerek küresel güç odaklarının taşeronluğunu yaptığını belirten Saadet Partisi İl Başkanı Düzen, 15 Temmuz’un Türkiye için tarihi bir kırılma anı olduğunu ve 15 Temmuz’un asıl muhtevasının iyi anlaşılması gerektiğini belirten mesajında şunları söyledi: “Bugün, devletimizi, milletimizi, mukaddesatımızı ve ordumuzu hedef alan 15 Temmuz hain darbe teşebbüsünün 6. yıl dönümünü idrak ediyoruz. Bu girişim, eşi benzeri az görülen, büyük bir cesaret ve özveriye sahip olan aziz milletimizin gayreti ve fedakârlığı ile o gece önlenmişti. 15 Temmuz gecesinde milletin büyük bir destan yazdığını ve darbe hukuksuzluğunun karşısında olduğumuzu beyan ettik. Bakınız o gece alanlarda sadece bir veya iki partiye mensup insanlar yoktu. Her siyasi partiden, her ideolojiden insanı görmek mümkündü. AK Partili ile CHP’li, MHP’li ile Saadet Partili yan yana tankların önüne çıktılar ve bu girişime karşı göğüslerine gere gere siper ettiler. Söz konusu vatan olunca milletimiz için siyaset teferruat oluyor. O gece en önemli motivasyon, ülkemizin geleceğiydi ve o gelecek için millet büyük bedel ödedi, ancak ülkesini darbeye ve darbecilere teslim etmedi. O gece milletimizin tavizsiz ve kararlı duruşu darbecilerin moralini bozarken, darbeye karşı direnecek olan kolluk kuvvetlerimize de büyük bir moral kaynağı oldu. Bu sebeple darbenin başarısız hale getirilmesinde milletimizin tavrı çok büyük bir öneme sahiptir. Darbeye karşı direnen şehit ve gazilerimiz, alanlarda bulunan bütün milletimiz ve kolluk kuvvetlerimiz topyekûn bu başarının sağlanmasının mimarlarıdır. Tüm bu yaşananlardan sonra aziz milletimizin daha ferasetli duruş sergilemesi, yapılan yanlışları sorgulaması, gerektiğinde bunun için kamuoyu oluşturması ve sahip oldukları değerlere önem vermesi en büyük arzumuzdur. İnanıyoruz ki, birlik ve beraberliğimiz tesis edildiği takdirde, ne içeriden ne de dışarıdan ülkemize kastetmek isteyenler asla başarılı olamayacaklar, benzer bir teşebbüse cesaret bile edemeyeceklerdir. Milletimize bu kara geceyi yaşatanları, hain darbeye teşebbüs edenleri bir kez daha şiddetle kınıyor, o gece şehadet şerbeti içen kardeşlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyorum. Ülkemiz ve milletimizin Bir daha böyle teşebbüslerle karşı karşıya kalmamasını temenni ediyoruz” HABER MERKEZİ  
Saadet Partisi Antalya İl Başkanı Ramazan Düzen, 15 Temmuz darbe girişiminin 6. yıl dönümünü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Düzen, “15 Temmuz’un, asrın en büyük ihaneti karşısında aziz milletin asil bir direnişle yazdığı onurlu bir destanın adıdır” dedi.

15 Temmuz 2016’da ABD destekli FETÖ, yıllarca kendisini İslam’ın ilke ve değerleri ardına gizleyerek küresel güç odaklarının taşeronluğunu yaptığını belirten Saadet Partisi İl Başkanı Düzen, 15 Temmuz’un Türkiye için tarihi bir kırılma anı olduğunu ve 15 Temmuz’un asıl muhtevasının iyi anlaşılması gerektiğini belirten mesajında şunları söyledi:

“Bugün, devletimizi, milletimizi, mukaddesatımızı ve ordumuzu hedef alan 15 Temmuz hain darbe teşebbüsünün 6. yıl dönümünü idrak ediyoruz. Bu girişim, eşi benzeri az görülen, büyük bir cesaret ve özveriye sahip olan aziz milletimizin gayreti ve fedakârlığı ile o gece önlenmişti.
15 Temmuz gecesinde milletin büyük bir destan yazdığını ve darbe hukuksuzluğunun karşısında olduğumuzu beyan ettik. Bakınız o gece alanlarda sadece bir veya iki partiye mensup insanlar yoktu. Her siyasi partiden, her ideolojiden insanı görmek mümkündü. AK Partili ile CHP’li, MHP’li ile Saadet Partili yan yana tankların önüne çıktılar ve bu girişime karşı göğüslerine gere gere siper ettiler.

Söz konusu vatan olunca milletimiz için siyaset teferruat oluyor. O gece en önemli motivasyon, ülkemizin geleceğiydi ve o gelecek için millet büyük bedel ödedi, ancak ülkesini darbeye ve darbecilere teslim etmedi.
O gece milletimizin tavizsiz ve kararlı duruşu darbecilerin moralini bozarken, darbeye karşı direnecek olan kolluk kuvvetlerimize de büyük bir moral kaynağı oldu. Bu sebeple darbenin başarısız hale getirilmesinde milletimizin tavrı çok büyük bir öneme sahiptir. Darbeye karşı direnen şehit ve gazilerimiz, alanlarda bulunan bütün milletimiz ve kolluk kuvvetlerimiz topyekûn bu başarının sağlanmasının mimarlarıdır.
Tüm bu yaşananlardan sonra aziz milletimizin daha ferasetli duruş sergilemesi, yapılan yanlışları sorgulaması, gerektiğinde bunun için kamuoyu oluşturması ve sahip oldukları değerlere önem vermesi en büyük arzumuzdur.

İnanıyoruz ki, birlik ve beraberliğimiz tesis edildiği takdirde, ne içeriden ne de dışarıdan ülkemize kastetmek isteyenler asla başarılı olamayacaklar, benzer bir teşebbüse cesaret bile edemeyeceklerdir.
Milletimize bu kara geceyi yaşatanları, hain darbeye teşebbüs edenleri bir kez daha şiddetle kınıyor, o gece şehadet şerbeti içen kardeşlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyorum. Ülkemiz ve milletimizin Bir daha böyle teşebbüslerle karşı karşıya kalmamasını temenni ediyoruz”

HABER MERKEZİ

 

Habere ifade bırak !
Administrator Administrator
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve akdenizdeyeniyuzyil.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.