Elmalı doğalgaza kavuştu

ABONE OL
Kasım 3, 2023 14:18
3 Kasım 2023
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Büyükşehir Belediyesi’nin EneryaAhlat Doğalgaz Dağıtım şirketine verdiği altyapı desteği ile Elmalı’da 3 bin hane doğal gaz ile buluştu.

Elmalı doğalgaza kavuştu

Elmalı’da Karyağdı Mahallesi Yeni Atatürk Parkı’nda gerçekleşen doğalgaz verme törenine Antalya Büyükşehir Belediyesi Muhittin Böcek, Elmalı Belediye Başkanı Halil Öztürk. EneryaAhlat Enerji Bölge Direktörü Mehmet Akif Tulukçu, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. Konyaaltı, Muratpaşa, Kepez, Döşemealtı, Aksu, Korkuteli’nin ardından Elmalı’nın doğal gaza kavuşan yedinci ilçe olduğunu aktaran Başkan Böcek, Elmalı’da 3 bin konuta doğal gaz verileceğini belirtti. Başkan Böcek, 2024 yılında da doğuda Alanya ve Gazipaşa’nın doğal gaza kavuşacağını söyledi.

BAŞKAN BÖCEK’İN DESTEĞİYLE 4 YIL ÖNCE GELDİ

Elmalı’ya doğalgaz alt yapısının 2027’de getirilmesinin planlandığına dikkat çeken Elmalı Belediye Başkanı Halil Öztürk “ Muhittin Böcek Başkanımız ile en büyük hayallerimizden birisi Elmalı’yı doğalgaz ile buluşturmaktı. Elmalı için 2027 tarihinde alt yapının gelebileceği planlanıyordu. Muhittin Böcek Başkanımızın gayretleri ve alt yapı destekleriyle bu süreyi bu günlere çektik. Vatandaşlarımızın yoğun abonelik başvuruları da bizleri son derece mutlu etti. Ayrıca doğalgaz alt yapı çalışmalarının yapıldığı ana cadde ve sokaklarımızın yenilenmesini de hızlı bir şekilde yapıyoruz. Başkanımıza sonsuz teşekkür ediyorum” diye konuştu. Antalya Büyükşehir Belediyesi Muhittin Böcek, Elmalı Belediye Başkanı Halil Öztürk. Enerya Ahlat Enerji Bölge Direktörü Mehmet Akif Tulukçu, konuşmaların ardından ilk doğal gazı yaktı. Büyükşehir Belediyesi-Bülten


HIZLI YORUM YAP