Elmalı öğrenci yurdu büyük beğeni topluyor

ABONE OL
Ekim 24, 2023 14:54
24 Ekim 2023
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Büyükşehir Belediyesi’nin geçtiğimiz yıl Elmalı’da hizmete açtığı 90 öğrenci kapasiteli erkek öğrenci yurdu büyük beğeni topluyor. Kira masrafından kurtulan üniversite öğrencileri çok mutlu.

Elmalı öğrenci yurdu büyük beğeni topluyor

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in üniversite öğrencilerinin barınma ihtiyacını karşılamak amacıyla hizmete açtığı yurtlar yoğun ilgi görüyor. 2022-2023 eğitim-öğretim yılında 50 öğrenci kapasitesi ile hizmete açılan Antalya Büyükşehir Belediyesi Elmalı Erkek Öğrenci Yurdu’nun kapasitesi, öğrencilerden gelen yoğun talep doğrultusunda yüzde 80 arttırılarak, 90 öğrenciye ulaştı. Öğrencilerin tüm ihtiyaçlarının düşünüldüğü yurt, Elmalı’da eğitim görmeye gelen öğrenciler tarafından büyük beğeni topluyor.

EKONOMİK ŞARTLAR İLGİYİ ARTIRDI

Büyükşehir Belediyesi Çocuk ve Gençlik Hizmetleri Şube Müdürü Ahmet Oğuz Dağlı, Elmalı merkezde öğrencilere hizmet veren yurdun yoğun ilgi gördüğünü belirterek, “İçinde bulunduğumuz ekonomik şartlar ve kiraların yüksekliği nedeniyle öğrencilerimiz yurtlarımıza yoğun ilgi gösteriyor. Gelen talepler doğrultusunda yurt sayısını arttırıyoruz. Öğrencilerimize sabah kahvaltı, akşam yemeği, çamaşırhane ve ders çalışma ortamları ile güzel bir imkan sağlıyoruz. Yurdumuz Elmalı merkezde her yere ulaşabilme imkanlarına sahip” dedi.

ÖĞRENCİLERE HER TÜRLÜ İMKAN SAĞLANIYOR

Ankara’dan üniversite eğitimi için Elmalı’ya gelen Akdeniz Üniversitesi Elmalı Meslek Yüksek Okulu (MYO) Elektrik Bölümü 1’inci sınıf öğrencisi Arda Çağrı Zeybek, tercihler açıklandığında Elmalı ilçesini araştırdığını Büyükşehir Belediyesi’nin yurt imkanı olduğunu belirterek, “Elmalı’da Kredi Yurtlar Kurumu yurdu yokmuş. Bende belediyenin yurduna başvuru yaptım ve kayıt oldum. Çok memnunum. Burada bizlere her türlü desteği sağlıyorlar. Yurt bulamasam, mecbur eve çıkacaktım ancak bu da benim bütçemi etkileyecekti. Çalışmak zorunda kalacaktım. Bize bu imkanı sağladığı için Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e teşekkür ederim” diye konuştu.

ÇOK MEMNUNUZ

Akdeniz Üniversitesi Elmalı MYO Elektronik Teknolojisi 2’inci sınıf öğrencisi Efe Saydem ise şöyle konuştu: “Elmalı’ya Kocaeli’nden geldim. Yurtta rahatımız yerinde. Fiyatları çok uygun. Elmalı’da öğrencinin ev bulması çok zor. Özellikle her yere yürüme mesafesinde olması çok güzel bir şey. Bizlere sağladığı imkanları da beğeniyorum.” Büyükşehir Belediyesi-Bülten


HIZLI YORUM YAP