Esen: Bayramı coşkulu kutlandı

ABONE OL
Kasım 3, 2023 14:19
3 Kasım 2023
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Konyaaltı Belediyesi Kasım ayı olağan meclisinde konuşan Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, Cumhuriyet’in 100. yılında tüm siyasi farklılıklarının bir kenara bırakılarak coşkuyla kutlandığını belirtti.

Esen: Bayramı coşkulu kutlandı

Konyaaltı Belediyesi Kasım ayı olağan meclis toplantısında konuşan Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, Cumhuriyet Bayramı’nı büyük bir sevinçle kutladıklarını ifade etti. Siyasi görüşü farklı olsa da tüm vatandaşların birlik içerisinde coşkuyla kutlamalara katıldığını dile getiren Başkan Esen, “Cumhuriyet’in ilanının 100’üncü yılını kutladık. Sevinçle kutladık. Siyasi partilerin genel merkezlerinde cumhuriyet gibi bir konuda halk arasında bir tercih, davranış veya söylem farkı yaratamayacağının biz farkındayız. Dolayısıyla hangi partiye oy verirse versin, Türkiye Cumhuriyeti’nde herkesin aynı coşku aynı bağ ve aynı sevinçle cumhuriyete bağlı olduğunu biliyoruz” dedi.

YÖNETMELİK DEĞİŞTİRİR GİBİ ANAYASA DEĞİŞTİRİLEMEZ

Son dönemde gündeme gelen anayasa değişikliği konusuna da değinen Başkan Esen, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’nın zaten büyük oranda değiştirildiğini ifade etti. Esen, konuyla ilgili şöyle konuştu; “177 maddeden oluşan bu anayasanın yarısından çoğu değişti. Önemli bir kısmı ise bu hükümet döneminde değişti. Bir anayasanın sık sık bir yönetmelik değiştirir gibi değiştirilmesi, yönetmeliğin ekindeki cetvelin değişmesi gibi değiştirilmesi iyi bir şey değil. Bizim, önümüzdeki anayasa değişikliğinde, hangi partiye oy verirsek verelim bu anayasa değişikliği konusunda hazırlıklı olmamız lazım. Anayasa değişikliği konusunda inşallah kuşku duyduğumuz durumlar gerçek olmaz. Cumhuriyetin nasıl koruyacağımıza dair şahsi fikirlerimi söylüyorum. Cumhuriyetin laik, demokrat ve hukuk kurallarının işlemesi lazım. Cumhuriyetin sosyal devlet olması lazım. Bunların gereklerine ilişkin bir kuşku oluştuğu anda da hangi partiye oy verirsek verelim bizim cumhuriyetin yanında yer almamız lazım.” Konyaaltı Belediyesi-Bülten


HIZLI YORUM YAP