Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
Gündem Haber Girişi: 30.09.2021 - 17:22, Güncelleme: 30.09.2021 - 17:22

-ESNAFTAN 25BİN LİRA TALEP EDİLİYOR-

 

-ESNAFTAN 25BİN LİRA TALEP EDİLİYOR-

Yüz esnafın şikayet dilekçesi verdiği Erenköy Çarşamba Pazarının üzerinin kapatılması ile ilgili olarak açıklama yapan mağdur esnaflardan Muzaffer Şakar,Aksu Pazar Yapı Kooperatifi başkanı ve aynı zamanda Antalya Semt Pazarcılar Odası görevini de yürüten Adnan Türk'ün kendilerinden 25 bin lira para talep ettiğini ileri sürdü.
Pandemiden çıkan, ekonomik olarak zor durumda olan esnafın böyle bir ödemeyi yapacak gücünün olmadığını anlatan Şakar,"aynı işi Konyaaltı Belediyesi üç pazar için ücretsiz yaptı. Konyaaltı Belediyesi sınırları içerisindeki üç pazarın da çatısını esnaftan hiçbir şey talep etmeden kapattı.  Bizim anlamadığımız Erenköy Pazarı için neden ilgili belediye tarafından aynısı yapılmıyor?" dedi. Yüz esnafın verdiği dilekçenin ardından Kooperatif Başkanı ve aynı zamanda Antalya Semt Pazarcılar odası Müdürü Adnan Türk'ün pazar yerine gelerek kendilerine ağır hakaretlerde bulunduğunu iddia eden Muzaffer Şakar, kimsenin esnafa hakaret etmeye hakkının olmadığının altını çizdi.   -ESNAF ŞİKAYET DİLEKÇESİ VERDİ- Yaşanan mağduriyetin giderilmemesi nedeniyle esnafın Cumhurbaşkanlığı, İçişleri ile Gümrük ve Ticaret Bakanlıklarına şikayet dilekçeleri verdiğini kaydeden Şakar, dilekçelerin şuan ilgili birimlerce incelenmekte olduğunu söyledi.  Ankara'da bulunan Pazarcılar Federasyonu Başkanı Ali Karaca'nın kendilerine destek vermek ve birlikte Antalya Valisi Ersin Yazıcı ile görüşmek üzere cuma günü Antalya da olacağını ifade eden Şakar, Vali Yazıcı'nın bu sorunun çözümünde kendilerine gereken desteği vereceğine esnaf olarak yürekten inandıklarına da vurgu yaptı. -ESNAFA HAKARET EDİLDİ Mİ?- Bir diğer esnaf Ahmet Onat da esnafın maddi olarak çok zorlu bir süreçten geçtiğini dile getirerek, bizler kendi yağıyla kavrulmaya çalışan esnaflarız, böyle yüksek bir meblağı nasıl ödeyelim serzenişinde bulundu. Onat'ta diğer esnaflar gibi Konyaaltı Belediyesinin benzer bir talep üzerine üç ayrı pazar alanında ücretsiz olarak yaptığı çatı kapatma işlemini örnek göstererek, diğer belediyelerinde esnafa aynı hassasiyetle yaklaşmasını istedi.  Öte yandan Muzaffer Şakar'ın dile getirdiği Kooperatif Başkanı ve aynı zamanda Semt Pazarcılar Odası Personel Müdürü Adnan Türk'ün kendilerine ağır hakaretlerde bulunduğu iddialarını tekrarlayan Onat, "Kimsenin bize hakaret etme hakkı da yetkisi de yok" diyerek tepkisini dile getirdi. -YASA YETKİYİ VALİ'YE VERİYOR- 17 mayıs 2021 tarihli Kepez Belediye Meclis toplantısında Erenköy Çarşamba pazarı çatısının şartlı bağış yoluyla yapılması gündemin sekizinci maddesi olarak görüşülmüştü.Benzer şartlı bağışlar için 2860 sayılı yardım toplama yasası yetkiyi vali ve kaymakamlara veriyor. Yasa da "Belediyelerin şartlı veya şartsız bağış toplama ve bunların sosyal yardımlar ve bunların sosyal yardımlar için kullanma yetki ve görevi bulunmakla birlikte yardım toplaması yetkili makamın               (vali,kaymakam) iznine bağlı bulunmaktadır" deniliyor.
Yüz esnafın şikayet dilekçesi verdiği Erenköy Çarşamba Pazarının üzerinin kapatılması ile ilgili olarak açıklama yapan mağdur esnaflardan Muzaffer Şakar,Aksu Pazar Yapı Kooperatifi başkanı ve aynı zamanda Antalya Semt Pazarcılar Odası görevini de yürüten Adnan Türk'ün kendilerinden 25 bin lira para talep ettiğini ileri sürdü.

Pandemiden çıkan, ekonomik olarak zor durumda olan esnafın böyle bir ödemeyi yapacak gücünün olmadığını anlatan Şakar,"aynı işi Konyaaltı Belediyesi üç pazar için ücretsiz yaptı. Konyaaltı Belediyesi sınırları içerisindeki üç pazarın da çatısını esnaftan hiçbir şey talep etmeden kapattı.  Bizim anlamadığımız Erenköy Pazarı için neden ilgili belediye tarafından aynısı yapılmıyor?" dedi.

Yüz esnafın verdiği dilekçenin ardından Kooperatif Başkanı ve aynı zamanda Antalya Semt Pazarcılar odası Müdürü Adnan Türk'ün pazar yerine gelerek kendilerine ağır hakaretlerde bulunduğunu iddia eden Muzaffer Şakar, kimsenin esnafa hakaret etmeye hakkının olmadığının altını çizdi.

 

-ESNAF ŞİKAYET DİLEKÇESİ VERDİ-

Yaşanan mağduriyetin giderilmemesi nedeniyle esnafın Cumhurbaşkanlığı, İçişleri ile Gümrük ve Ticaret Bakanlıklarına şikayet dilekçeleri verdiğini kaydeden Şakar, dilekçelerin şuan ilgili birimlerce incelenmekte olduğunu söyledi.

 Ankara'da bulunan Pazarcılar Federasyonu Başkanı Ali Karaca'nın kendilerine destek vermek ve birlikte Antalya Valisi Ersin Yazıcı ile görüşmek üzere cuma günü Antalya da olacağını ifade eden Şakar, Vali Yazıcı'nın bu sorunun çözümünde kendilerine gereken desteği vereceğine esnaf olarak yürekten inandıklarına da vurgu yaptı.

-ESNAFA HAKARET EDİLDİ Mİ?-

Bir diğer esnaf Ahmet Onat da esnafın maddi olarak çok zorlu bir süreçten geçtiğini dile getirerek, bizler kendi yağıyla kavrulmaya çalışan esnaflarız, böyle yüksek bir meblağı nasıl ödeyelim serzenişinde bulundu.

Onat'ta diğer esnaflar gibi Konyaaltı Belediyesinin benzer bir talep üzerine üç ayrı pazar alanında ücretsiz olarak yaptığı çatı kapatma işlemini örnek göstererek, diğer belediyelerinde esnafa aynı hassasiyetle yaklaşmasını istedi. 

Öte yandan Muzaffer Şakar'ın dile getirdiği Kooperatif Başkanı ve aynı zamanda Semt Pazarcılar Odası Personel Müdürü Adnan Türk'ün kendilerine ağır hakaretlerde bulunduğu iddialarını tekrarlayan Onat, "Kimsenin bize hakaret etme hakkı da yetkisi de yok" diyerek tepkisini dile getirdi.

-YASA YETKİYİ VALİ'YE VERİYOR-

17 mayıs 2021 tarihli Kepez Belediye Meclis toplantısında Erenköy Çarşamba pazarı çatısının şartlı bağış yoluyla yapılması gündemin sekizinci maddesi olarak görüşülmüştü.Benzer şartlı bağışlar için 2860 sayılı yardım toplama yasası yetkiyi vali ve kaymakamlara veriyor.

Yasa da "Belediyelerin şartlı veya şartsız bağış toplama ve bunların sosyal yardımlar ve bunların sosyal yardımlar için kullanma yetki ve görevi bulunmakla birlikte yardım toplaması yetkili makamın               (vali,kaymakam) iznine bağlı bulunmaktadır" deniliyor.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve akdenizdeyeniyuzyil.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.