Finike Suluboya Festivali başlıyor

Finike Suluboya Festivali başlıyor

ABONE OL
Ekim 6, 2023 15:21
Finike Suluboya Festivali başlıyor
6 Ekim 2023
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Dünyaca ünlü ressamların katılacağı 4. Uluslararası Finike Suluboya Festivali,Cumhuriyet’in100. yılında, 7-8-9 Ekim tarihlerinde Finike Cumhuriyet Meydanı’ndabaşlıyor.Festivalde birbirinden renkli atölye çalışmaları yapılacak vehazırlanan eserler suluboya sergisinde sanatseverlerle buluşacak

Finike Kaymakamlığı ve Finike Belediyesi’nin işbirliğiyle 7-9 Ekim tarihlerinde Finike Cumhuriyet Meydanı’nda, birbirinden renkli çalışmaların olacağı, 4. Uluslararası Finike Suluboya Festivali’nin hazırlıkları tamamlandı. Suluboya tekniğiyle resim yapmayı seven 7’den 70’e birçok kişi, etkinliğe katılmak için bu festivalde bir araya geliyor. Sanatçıların yaratıcılıklarını sergilediği, suluboya sanatının eşsiz güzelliğini keşfetmek için katılımcılara mükemmel bir fırsat sunacak festival kapsamında, birçok atölye çalışması ve etkinlikler düzenlenecek.7 Ekim Cumartesi günü saat 11.00 – 18.00 ve 21.00 – 22.30 arasında Finike Meydanı’nda başlayacak olan suluboya atölye çalışmaları, 8 Ekim Pazar günü saat, 12.00 – 16.00 arasında devam edecek. Festival, 9 Ekim Pazartesi günü 18.00-20.00 saatleri arasında ise Şekerci Hanı’nda açılacak Suluboya sergisiyle son bulacak.

BAŞKAN GEYİKÇİ’DEN FESTİVALE DAVET

Festivalin bir parçası oldukları için mutluluk duyduklarını dile getirenFinike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi,“4. Uluslararası Finike Suluboya Festivali rengarenk görüntülere sahne olacak. Sanatseverler, sanatçıların yaratıcılığına şahitlik edip bu eşsiz sanatın etkileyici güzelliğini birlikte keşfedecek” diyerek, sanatın gücünü keşfetmek ve suluboya sanatını deneyimlemek isteyen herkesi festivalebeklediklerini söyledi.

Finike Belediyesi-Bülten

 


HIZLI YORUM YAP