Finike’de kültürler buluştu

Finike’de kültürler buluştu

ABONE OL
Ekim 6, 2023 15:24
Finike’de kültürler buluştu
6 Ekim 2023
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Finike Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen Uluslararası Finike Dans Festivali, Kazakistan, İran ve Bulgaristan halk oyunlarının da katımıyla gerçekleştirildi. Etkinlikte kültürel ve görsel bir şölen yaşatan dans ekibi, izleyiciler tarafından büyük alkış topladı

Uluslararası Finike Dans Festivali, Finike Belediyesi’nin ev sahipliğinde Liman İçi Sahne’de gerçekleştirildi. Etkinliğe, Finike Belediye Başkan Yardımcısı İsmet Çetin, Finike Belediye Meclis Üyesi Arif Ertuğ, İYİ Parti Finike İlçe BaşkanıMustafa Ulubaş, CHP Finike Kadın Kolları Başkanı Gönül Çoban ve çok sayıda vatandaş katıldı.Kültürel zenginliklerin dansla sahnelendiği festivali izlemeye gelen vatandaşlar etkinlik için Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi’ye teşekkür etti.Festival sonrası Başkan Mustafa Geyikçi uluslararası halk oyunları ekip temsilcilerini belediyede ağırladı. Halk oyunları ekibi ziyarette Başkan Geyikçi’ye kültürlerine özgü ikramlarve yöresel bir kıyafet hediye etti. Nazik ziyaretleri için teşekkür eden Başkan Geyikçi ise dans ekibine plaket ve Finike’ye özgü hediyeler takdim etti.

“KÜLTÜREL ZENGİNLİKLERLE BULUŞTUK”

Konuşmasında kültürel zenginliğe vurgu yapan Başkan Geyikçi, “Uluslararası Finike Dans Festivali’ne katılan Kazakistan, İran ve Bulgaristan halk oyunları ekipleriyle birlikte, kültürel zenginliklerle buluşmanın mutluluğunu yaşadık.Halk oyunları, bir toplumun ruhunu ve kimliğini yansıtır.Bu festival, bizlere farklı ülkelerin dans geleneklerini keşfetme ve küresel bir bağ kurma fırsatı sundu. Finike olarak, kültürel çeşitliliği ve sanata verdiğimiz değeri her zaman ön planda tutuyoruz. Bu anlamda Uluslararası Finike Dans Festivali, bu değerlerimizi daha da güçlendirmemize yardımcı oldu.Belediye olarak, bu festivali organize etmek ve ev sahipliği yapmak için büyük bir gayret sarf ettik. Aynı zamanda, tüm misafirlerimize ve katılımcılara Finike’nin sıcak hoşgörüsünü sunabilmek için çalıştık.Bu özel etkinliğin gerçekleşmesinde emeği geçen tüm ekip arkadaşlarımıza ve ilçemize gelerek bizlere bu güzel şöleni yaşatan dans topluluklarımıza teşekkür ediyorum. Sizleri burada görmekten dolayı çok büyük mutluluk duyuyoruz. Umarım Finike’mizi beğenmişsinizdir. Daha sonraki yıllarda yeniden sizleri Finike’mizde misafir etmek isteriz. Cumhuriyeti’mizin kuruluşunun 100’üncü yılında bizleri yalnız bırakmadığınız için sizlere teşekkür ediyorum” dedi.

Finike Belediyesi-Bülten

 

 


HIZLI YORUM YAP