Gaziler gençlerle buluştu

Gaziler gençlerle buluştu

ABONE OL
Eylül 20, 2023 18:13
Gaziler gençlerle buluştu
20 Eylül 2023
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Antalya’da 19 Eylül Gaziler Günü etkinlikleri kapsamında kentte yaşayan gaziler, yemekli programda gençlerle bir araya geldi
İl Gençlik ve Spor Müdürlüğünce dün akşam saatlerinde Özgecan Arslan Gençlik Merkezi bahçesinde düzenlenen programa, protokol üyeleri, gaziler, şehit aileleri ve gençlik merkezi gönüllüleri katıldı. Program, İl Gençlik ve Spor Müdürü Yavuz Gürhan’ın konuşması ile başladı. Gürhan, şehitlerin ve gazilerin vatan için çok büyük fedakârlık yaptıklarının altını çizdi. Yavuz Gürhan, “Şehitlerimiz ve gazilerimizin ülkemiz için yaptığı fedakârlığı ifade etmeye kelimeler asla yetmez. Onlar bizim istikbalimizin ve şanlı tarihimizin ölümsüz kahramanlarıdır. Devlet ve millet olarak sizlere sahip çıkmak, bizlerin en önemli, öncelikli görevimizdir” dedi.
Türkiye Muharip Gaziler Derneği Antalya Şube Başkanı Zeynel Abidin Sezer ise programda gençlerle bir araya gelmenin heyecanını yaşadığını söyleyerek, bu durumdan çok mutlu olduğunu söyledi. Sezer, İl Gençlik ve Spor Müdürü Yavuz Gürhan ve Özgecan Arslan Gençlik Merkezi yöneticilerine de teşekkür etti. Konuşmaların ardından Yavuz Gürhan, Zeynel Abidin Sezer ve Antalya Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği Başkanı Dr. Cengiz Nizam’a günün anısına plaket takdim etti. Program, çeşitli halk oyunları gösterisi, şiir dinletisi ve Türk halk müziği ile sona erdi. (DHA)

 

 


HIZLI YORUM YAP